...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1968 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

BEYPAZARI’NIN OTOPARK ÇİLESİ BİTMİYOR

01 Mayıs 2013 Tarihinde Yayınlandı 613 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI’NIN OTOPARK ÇİLESİ BİTMİYOR

beypazari carsamba pazari 1 Mayıs ile Çarşamba Pazarı’nın aynı güne gelmesi,  ilçede otopark sorununun  ne kadar önemli olduğunu, gerekli çalışmaların vakit geçirilmeden yapılmasının önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

 Beypazarı ilçe merkezi’ndeki trafik sorunları hafta sonları ve özellikle pazarının kurulduğu Çarşamba günleri iyice hissediliyor. Her çarşamba günü ilçe merkezine kurulan pazar bir de  tatil günlerine denk gelirse,  ilçe trafiğindeki sorun artıyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin tüm birimlerinin bu alanlarda yoğunlaşması , oluşabilecek asayiş  sorunlarının önüne çıkıyor.

Otopark sıkıntısı devam  ediyor

Özellikle hafta sonları ve hafta içine gelen tatil günleri gelen turistlerin araç parkı sorununda büyük sıkıntılar yaşanmasına neden oluyor. Çarşamba Pazar’ı esnafı,  “Bizler kışın çamurun içinde yazın tozun toprağın içinde hizmet vermeye çalışıyoruz. Başkan Özalp bizlere her söyleminde ‘sizleri buradan en kısa zamanda kurtaracağım’ sözlerinin şimdiye kadar tutarsızlığını sürdürüyor. Hafta içine gelen tatil günlerinde turistlerin bir çoğu otopark bulamayışından ilçeyi terk ediyorlar. Bu durumda bizlerin işlerini olumsuz yönde etkiliyor.” dediler.  Belediye Başkanı Cengiz Özalp’in yeni kurulacak pazar alanın kapalı olacağını belirtmesine rağmen , ‘alan uzaklığı da bizlerin bitme noktasında olan işlerimize büyük bir zarar daha verecek ‘  şeklinde sıkıntılarını dile getirdiler.

Yeniden değerlendirilsin

Pazar esnafının ortak görüşü ise şu şekilde:

 “Bu alan yılların kültürünü uzun zamandır bünyesinde barındırıyor. Bizleri buradan kaldırmak yerine bu alana ne gerekiyorsa yapılsın. Bizleri buradan başka alanlara taşımadan , durum iyileştirmesi yapılsın. Bununla birlikte gelecek turistlerin ‘ayağının alışması’ durumu da ortadan kalmış olacak. Bu nedenle durumun bir keze daha değerlendirilmesinde yarar görüyoruz.”

Dükkan önleri

Bu arada İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Bankalar Caddesi üzerindeki esnafın , dükkan önlerine tabure , masa v.b.  koymamaları konusunda vatandaşı uyarmaya devam ediyor. İkazlara uymayan esnaflar hakkında cezai işlem uyguluyor.

Murat Yüksel / BEYPAZARI HABER GAZETESİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika