...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NIN TERMAL ŞEHRİ ATAĞA KALKIYOR

29 Nisan 2016 Tarihinde Yayınlandı 4.261 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»BEYPAZARI’NIN TERMAL ŞEHRİ ATAĞA KALKIYOR

akropol atağa kalkıyor (Small)Beypazarı’nın en önemli turizm hamlelerinden Akropol Termal Şehir, bugün itibarı ile projenin kısa sürede bitirilmesi, Uluslararası bir fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ve dünyanın en büyük aqua parkının yapımı için de start veriyor.

Beypazarı’nda Türkiye ve Avrupa’nın en büyük termal şehir projesi olan ve 1.350.000 m2 (1.350 dönüm) alan üzerine kurulan Akropol Termal Şehir’de, Beypazarı’nda faaliyet gösteren basın mensuplarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Akropol Termal Şehir İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Gülleb, Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Kuru ve Genel Müdür Fatma Keskin Beypazarı’nda faaliyet gösteren basın mensupları ile bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı yaptılar.

BEYPAZARI’NA KAYITLI 1 MİLYON ZİYARETÇİ GELDİ

akropol termal megakent (7)Beypazarı’na bu güne kadar tam 1 Milyon kayıtlı ziyaretçi getirdiklerini belirten yetkililer, “Akropol Türkiye ve Beypazarı’na değer katmıştır. Bu işe başlarken hayal ürünü denmişti. Tüm malvarlığımızı koyup eksi 20 trilyonla bu projeyi hayata geçirdik. Kamuoyunda yanlış aktarılan ve kulaktan kulağa yayılan asılsız söylemler var. Şu anda faal olan devre mülk sayımız 19.000 dir. Tamamlanmayan devre mülkün tapusu olmaz, inşaat biter tapu verilir. 8000 tapumuz hazır olup, hak sahiplerine bilgi verilmiştir. Projemiz tamamlandığında dönüşümlü olarak aylık 80.000 kişi burada konaklayacak ve Beypazarı’nı gezecek. Su sıkıntımız olduğu söyleniyor,  Nom İnşaat olarak 50+10+10 yıl olmak üzere, Oğuzkent’ten Sarıyar Barajı’na kadar 140 Milyon Metrekare alanda yeraltı su kaynakları arama, işletme ve kullanma hakkına sahibiz. Şu an 8 kuyumuzdan saniyede 220 litre kullanılabilir su elde ediyoruz ve ihtiyaç durumunda hazırda 23 kuyumuz daha mevcut.

ULUSLARARASI HASTANE VE DÜNYANIN EN BÜYÜK AQUA PARKI BEYPAZARI’NA

Akropol Termal’in maddi sıkıntıları olduğu söyleniyor. Günümüzde en büyük holdingler dahi sıkıntıda, tüm sektörlerde bu akropol termal megakent (1)sıkıntılar mevcut. Biz bu sıkıntıları aştık ve önümüze bakıyoruz. Bugün atacağımız yeni adımlarla projemizin tamamını kısa sürede bitirmek için kolları sıvıyor, bunun yanı sıra Beypazarı’na artı değerler katmaya devam ediyoruz. Uluslararası bir fizik tedavi hastanesi ve dünyanın en büyük aqua parkını inşa edeceğiz” dediler.

Beypazarı ve Akropol Termal şehir arası dolmuş seferlerinin de olduğunu belirten yetkililer, Beypazarı halkının da tesisleri gezip, bizzat bilgi alabileceklerini ifade ettiler. Havuza günübirlik gelen bir ailenin sadece havuzlardan değil, hamam ve saunadan da ekstra ücret ödemeden faydalanabildikleri belirtildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz