...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1996 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NIN ÜRETİCİ KÖYLÜLERİ BAŞKAN ÖZALP’E TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU

12 Eylül 2013 Tarihinde Yayınlandı 636 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI’NIN ÜRETİCİ KÖYLÜLERİ BAŞKAN ÖZALP’E TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU

Geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirilen Güz Etkinlikleri’nde stand açarak tarladan toplanan ürünlerini halka sunan üreticiler Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’i ziyaret ederek teşekkür ettiler.

IMG_8978 (Small)Tarladan toplanan taze domates, marul, salatalık, sarımsak, üzüm, biber, patlıcan gibi sebzeleri Güz Etkinlikleri kapsamında Bankalar Caddesi’nde açtıkları standlarda satışa sunan Beypazarı köylüleri, iki gün süren etkinliklerde vatandaşlara Beypazarı toprakları’nın taze ve lezzetli sebzeleri sunma imkanı bulup, ürünlerinin beğenilmesi ve satışların da iyi olması sebebiyle teşekkür ziyaretinde bulundular.

Her köyden bir temsilcinin stand açarak doğal ve taze sebzeleri vatandaşlara sunduğu etkinlikler süresince alışveriş yapan turist ve yerli halktan olumlu tepkiler aldıklarını belirten üreticiler Başkan Özalp’ten standları devamlı olarak açmak istediklerini belirterek yeniden yer talep ettiler.

Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp “Amacımız Beypazarı topraklarında yetişen bu oldukça kaliteli ürünlerin tanıtımını göstererek yapmak ve bu sebzelerinin iyisinin Beypazarı’nda yetiştiğini anlatabilmekti. Turizmin yanında organik tarım ve tarım ürünlerimizle de ön plana çıkmak istiyoruz. Topraklarımızda domatesin, havucun, marulun en iyisi yetişiyor ama sebzelerin iyisi yetişiyor ama yeterince tanıtım yapamadığımızdan herkes bilmiyor. İstiyoruzki bamya, brokoli, havuç, marul, soğan alınırken Beypazarı ismi aransın. Beypazarı havucu özellikle istensin. Sizler sayıyı netleştirir ve sadece topraklarımızda yetişen ürünleri satarız diyorsanız biz size tekrar bu imkanı sunar yanınızda oluruz. Ancak kendi topraklarımızda yetişen ürünler dışında limon portakal bu standlara girerse bu iş yürümez. Biz köylü pazarımızı kurarak vatandaşın aradığı lezzetleri, doğal ürünleri halkla buluşturmak ilçemizin adını tarım ürünlerinde de ön plana çıkarmak istiyoruz. Güz etkinliklerinde açtığımız köy standlarında ürün kalitemizi gösterdik, sizlerde üzerinize düşen görevi layıkıyla yerine getirdiniz. Bende sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Özalp, köylülerin aralarında anlaşarak bir planlama yapması ve kendisine bildirilmesi durumunda köylü pazarı kurma düşüncelerini hemen hayata geçirmek için gerekeni yapacaklarını ifade etti.

Haber ve Fotoğraflar : Kaya Güneş

IMG_8982 (Small)

IMG_9002 (Small)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz