...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1961 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çayırhan Belediye Personeline Büyükşehir Yasası Anlatıldı

10 Şubat 2013 Tarihinde Yayınlandı 519 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Çayırhan Haberleri»Çayırhan Belediye Personeline Büyükşehir Yasası Anlatıldı

cayrhan belediyesiÇayırhan Belediyesi personeli büyükşehir yasası hakkında bilgilendirildi.

Belediye encümen salonundaki toplantı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 2013 yılı birinci 6 aylık Hizmet İçi Eğitim Semineri’ne birim müdürleri ve şef konumundaki personel katıldı. Yazı işleri   tarafından düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Semineri’nde Büyükşehir Yasası hakkında personeli bilgilendiren Belediye Hukuk İşleri Sorumlusu Av. Fatih ÜNAL, toplantıyla kanunun anlaşılması ve uygulanması açısından karşılaşılabilecek sorunların giderilmesinin amaçlandığını söyledi.

Söz konusu kanun ile büyükşehir belediyelerinin sınırlarının il mülki sınırlarına, ilçe belediyelerinin sınırlarının ise ilçe mülki sınırlarına kadar genişletildiğini dile getiren Av. Fatih Ünal, Belediye mülki sınırları içerisinde bulunan köylerin tüzel kişiliklerinin kaldırıldığını, ilgili ilçe belediyesine mahalle olarak bağlandığını söyledi.

Çayırhan Belediyesi Hukuk İşleri Sorumlusu Av. Fatih ÜNAL ayrıca Büyükşehir Belediyesi olan illerdeki İl Özel İdarelerinin de tüzel kişiliğinin kaldırıldığını belirterek söz konusu kanunun yerinden yönetim ilkesi doğrultusunda yerel idarelerin daha etkin ve verimli çalışabilmeleri açısından bir adım olduğunu sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika