...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP BEYPAZARI İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN 1 MAYIS AÇIKLAMASI

01 Mayıs 2013 Tarihinde Yayınlandı 460 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»CHP BEYPAZARI İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN 1 MAYIS AÇIKLAMASI

CHP Beypazarı İlçe Başkanlığı 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısı ile basın açıklaması yaptı.

1 Mayıs işçilerimiz ve emekçilerimiz açısından hak ve özgürlükler mücadelesinin en önemli günüdür.

1mayis1 Mayıs, aynı zamanda savaşa ve sömürüye karşı dünya emekçilerinin “barış “diye haykırdığı gündür.1 Mayıs; dili, dini, ırkı, ulusu, cinsiyeti, siyasal ve sosyal düşüncesi ne olursa olsun milyarlarca işçinin demokratik sosyal haklarını haykırdığı, dayanışmayı ve mücadelesini yükselttiği gündür.

Mevcut iktidar, emekçilerin, işçilerin haklarına Cumhuriyet tarihinde görülmemiş, sistematik bir saldırıyı gizlemek istemektedir.
İşçiyi ,emekçiyi müşteri gibi gören bir anlayış  iktidardadır.İşçiyi, emekçiyi insan yerine koymayan bir anlayış iktidardadır.
“Ne güzel öldüler!”,”Bu onların kaderiydi!”diyen bir anlayış iktidardadır.
11 yıllık süre içerisinde iş kazalarında toplamda 12.000 emekçi hayatını kaybetmiştir.Yine bu süre içerisinde 36.000 emekçi iş kazaları sonucu engelliler sınıfına girmiştir.İş kanunundaki değişikliklerle, kadınlar iş hayatı dışına itilirken, çıkartılan yasayla çocuk işçilerin sayısı 1 milyona çıkmıştır.
 
Bütün bunlar yetmemiş gibi şimdi de işçinin emekçinin kıdem tazminatı hakkına göz dikmiştir.
 
CHP olarak insanca yaşam, eşit, özgür, sömürüsüz, savaşsız, demokratik, çağdaş ve aydınlık bir gelecek var etme mücadelesinde bütün emekçi ve işçilerin 1 Mayıs Emek, Dayanışma ve Mücadele Gününü kutlarız.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz