...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1950 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Beypazarı Parti Milletvekillerini Vatandaşla Buluşturuyor

04 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 712 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»CHP Beypazarı Parti Milletvekillerini Vatandaşla Buluşturuyor

    chp beypazari kerim ozkan (Small)CHP Beypazarı  İlçe Teşkilatı partili milletvekillerini ilçeye getirerek, vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor.

Dün de CHP Burdur Milletvekili Veteriner Hekim Ramazan Kerim Özkan ve bölge Milletvekili İzzet Çetin  Beypazarı’na geldi. İlçe Başkanı Ali Uysal ve  parti  yöneticileri tarafından karşılanan milletvekilleri ilk olarak Beypazarı Hayvan  Pazarı’nı ziyaret  etti.  Burada besiciler ve hayvan satıcılarının sorunlarını  dinleyen milletvekilleri, sorunların çözümü için gerekli girişimlerde bulunacaklarını belirttiler.

 Saman ithal eden ülke olduk

 “Bir üretici, biz besiyi 16 liraya mal ediyoruz 14 liraya kesim  yaptırıyoruz.  Her kiloda 2 lira zararımız var, yöneticilerimiz bunları biliyor mu?   Ayrıca, beslediğimiz düveleri, dişi hayvanları 7 ile 11 lira arasında kesiyoruz, bunları da 14’le 15 lira arasında mal ediyoruz.  Yani yani  hep  zarar ediyoruz”  ifadeleri  ile  sorunlarını dile getirdi. Ayrıca yem ve saman fiyatlarının  çok yüksek olduğunu ifade etti.

Kerim Özkan da,  biz tüm sorunlarınızı  biliyoruz çünkü bizler de sizin içinizden geldik. Bunları yaşadık ve  yaşamaya devam ediyoruz, “  Ülkemizde 1999-2000 yılları arasında küçükbaş hayvan sayısı 50 milyonun üzerindeyken uygulanan yanlış hayvancılık politikaları, ekonomik krizler, hayvancılık girdilerinin aşırı yüksekliği, ürünlerinin değerlendirileme-mesi, yayla ve mera alanlarının azalması, terör göçleri nedeniyle koyun varlığımızda düşüşler olmuştur. Ayrıca hükümetin ithalat rejimi dolayısıyla hayvancılıktan maddi kazanç elde etmenin zorluğu ve iflaslar, üreticinin hayvancılık yapmaktan soğuması ve başka alanlara yönelmesi nedenleriyle bu gün küçükbaş hayvan varlığımızda çok büyük düşüşler yaşanmış ve yapılan istatistiklerde koyun popülasyonumuzun bu gün 20 milyon civarında olduğu görülmektedir.  Saman ithal eden, kurbanlık koyun ithal eden bir ülke durumuna geldik” şeklinde konu ile ilgili s görüşlerini  aktardı.

Kerim ayrıca konuşmasında sizin gözünüz kulağınız olmaya devam edeceğiz diyerek, “Biz bu sesleri duyuyoruz. Siz, ‘attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değmiyor. Elim hamur, karnım aç’ diyorsunuz. Sizi tebrik ediyoruz. Emek vermişsiniz, ama emeğinizin korunmadığını anlattınız. Biz bunları Meclis’te paylaşıyoruz. Fakat iktidar yetkilileri bunları duymuyor. Atatürk’ün dediği ‘Köylü Milletin Efendisidir’ sözünde olduğu gibi efendi sahipsiz. CHP olarak efendiye sahip çıkıyoruz, bunları anlatıyoruz. Ama iktidar yetkilileri bunları bilmiyor” ifadelerine  yer verdi.

Milletvekilleri pazardan ayrılırken tüm üretecilere seslenerek, “ Artık çekerken değil, seçerken düşünün. Oyunuzu ona göre verin. CHP’yi  deneyin ve değişikliği  görün. Oylarınızı bekliyoruz” dediler. 

 Hala Atatürk’e dil uzatıyorlar

 Milletvekilleri daha sonra Çarşamba  Pazarı’nı gezerek, mahalle ve köy muhtarları  ile görüştüler.  Burada da  muhtarlar sıkıntılarını dile getirerek, ‘Bütün  Şehir Yasası’nın kendilerini etkileyeceğini belirttiler. Köylerde  hayvancılığın durma noktasına geldiğini, çok yakında da ne otlatacak hayvan ne de  bunları güdecek çoban kalmayacağını  vurguladılar.

Bölge milletvekili ve Kıbrıscıklı olan İzzet Çetin, sizin sorunlarınız bizim  de sorunumuzdur. Çözüm önerilerimiz, hayvancılık ve tarım politikalarımız  hazır. Bunların  hayata geçmesi  için artık oyunuzu bize vermenizin, bizi denemenizin vakti  artık gelmiştir diyerek görüşlerini ifade etti.

Çetin daha sonra köy ve mahalle muhtarlarına hitaben yaptığı konuşmasında  şu ifadelere yer verdi. “ Bizi bu Cumhuriyet  okuttu. Atatürk Cumhuriyeti okuttu. Hala Atatürk’e  dil uzatılıyor. Bize emanet edilen bu hudutlar şimdi bölünmeye başladı. Bankalar gitti, gübreler gitti,  sigara fabrikaları gitti, pamuğu Yunanistan’dan alıyoruz. Dünyanın en pahalı gübresini ve mazotunu kullanıyoruz. Yanlış  politakalar nedeniyle bağlar domuzlara,  ovalar köstebeklere teslim oldu. Bu ektirmez de diktirmez de.”

Çetin Bütünşehir  Yasası’na da değinerek, “ Köyler artık mahalle olacak. Eskiden köyler imece usulü ile eksikliklerini giderirlerdi. Şimdi artık olmayacak.  Artık köy odaları da olmayacak, mahallenin odası olmaz. Ankara beypazarı’nın dağsalı  köylerine nasıl ulaşacak? Köylerin meraları olur mahallelerin olmaz. Köylerin mezarlığı olur, mahallelerin olmaz. Bütün bunlar düşünülüş mü acaba?  Size gelip diyecekler  ‘Bütünşehir   Yasası ile  artık şehirde ne varsa sizde de  olacak’. Peki nasıl olacak bu?   Bütün bunları iyi düşünün oyunuzu ona göre verin. Hepinizin oyunu bekliyoruz. Oylarınızı kirletmeyeceğiz”  ifadelerine yer verdi.

Milletvekilleri daha sonra  CHP Parti Merkezi’nde geleneksel  Beypazarı  Güveci  yiyerek,  ilçeden  ayrıldı.

Halil Keyf / Beypazarı Haber Gazetesi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri| haberler|imajbet
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika