...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2003 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dans ve Müzik Kültürleri Buluşturdu

25 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 512 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Eğitim»Dans ve Müzik Kültürleri Buluşturdu

dans ve muzik (1) (Small)Avrupa Birliği Comenius Programı çerçevesinde öğrenci ve öğretmenlerin kişisel gelişimleri için gerekli temel becerileri edinmeleri amacıyla Ortak Dilimiz ‘Müzik ve Dans` projesi kapsamında Bulgaristan’ın Hristo Botev ilkokulu öğretmen ve öğrencileri Beypazarı Çayırlıoğlu İlkokulu öğrencileri işbirliği ile bir program düzenledi.

Beypazarı Ticaret Meslek Lisesi Salonu’nda düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Temür , İl Genel Meclis Üyesi Sefa Varlık , Çayırlıoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Uluışık , Hristo Botev İlkokul müdürü , öğretmenleri , İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri , okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Bir süre önce Hayat Boyu Öğrenme Comenius Programı çerçevesinde Bulgaristan’a giden Çayırlıoğlu İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerini ziyarette bulunmak, Türk Kültür ve Eğitim sistemini incelemek amacıyla Beypazarı’na gelen Bulgaristan’lı öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı program büyük ilgi gördü. Hristo Botev İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı dans gösterileri ilgi ile izlendi. ,Çayırlıoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin halk oyunları ekibi ve anasınıfı öğrencilerinin gösterisi büyük alkış aldı. Comenius programının temel amacının okul eğitimi alanında Avrupa ülkeleriyle işbirliği yapmak suretiyle eğitimde kaliteyi artırmak olduğunu kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Temür ; “Öğretmen ve öğrencilerimizin bu tür projelerle bilgi ve birikimlerini artırmaları bizim için büyük önem taşımaktadır. Yabancı eğitimci ve öğrenciler bir yandan ülkemizin doğal ve kültürel güzelliklerini keşfedecek, bir yandan da ömür boyu sürecek dostluklar kuracaklardır.” dedi.

Bulgaristan’ın Hristo Botev ilkokulu öğretmenleri Beypazarı’na hayran kaldıklarını ve özellikle her gittikleri yerde geçtikleri sokaklarda kendilerine çeşitli ikramların yapılmasından çok memnun olduklarını ifade ettiler. Proje kapsamında ilçeye gelen öğrencilerin Çayırlıoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin evlerinde misafir olduğunu ve öğrencilerin Türk Kültürünü yaşayarak öğrenme fırsatı buldukları ifade ettiler. Program Bulgar öğrencilerin jimnastik gösterileri ile son buldu.

Murat Yüksel / BEYPAZARI HABER GAZETESİ

dans ve muzik (3) (Small)

dans ve muzik (2) (Small)

dans ve muzik (Small)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz