...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1887 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EĞRİOVA PROJESİ İLE BEYPAZARI’NDA TURİZM ÇEŞİTLENECEK

03 Ekim 2013 Tarihinde Yayınlandı 434 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»EĞRİOVA PROJESİ İLE BEYPAZARI’NDA TURİZM ÇEŞİTLENECEK

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından destekli Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın hazırladığı ‘Eğriova Projesi’ açılış toplantısı Beypazarı’nda yapıldı.

beypazari egriovaProjenin açılış konuşmasını yapan Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürü Karaağaç, Eğriova projesinin 12 ay sürdürülebir turizm projesi olduğunun altını çizdi. Bu projenin bir başlangıç projesi olduğun ifade eden Karaağaç “İleriki yıllarda hazırlanacak projelerin ana kaynağını oluşturacaktır. Bu proje ayrıca eko turizm projelerini kamçılayacak bir projedir.” dedi. Beypazarı’nın özellikle kültür turizmle ‘Marka’ bir kent olduğunu vurgulayan Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya da “Göreve geldiğimizden bu güne kadar Beypazarı’nın kültür turizminin yanı sıra doğal güzellikleri ile de turizme kazandırılması gereken yerlerinin olduğunu özellikle vurguladık. Bu alanda yine Kalkınma Ajansı destekli ‘Kırsal Turizm’ projesi hazırladık ve hayata geçirdik. Eğriova projesi ile ilçenin doğal güzellikleri turizme kazandırılacak.” şelinde konuştu.

ÖZLENEN YAŞAM MODELİ BEYPAZARI’NDA

 Ankara’da özlenen yaşam modelinin bu proje ile yaşama geçirileceğini belirten Kaymakam Kaya ; “Doğa sporları ile turizm farklı bir boyut kazanacak. Beypazarı turizmine büyük katkı sağlayacak bir proje. Beypazarı halkı adına hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Eğriova eko proje kapsamında, 4 mevsim uygulanabilir bir turizm anlayışı ile kampçılık, okçuluk, oryantring, doğa yürüyüşleri ve balıkçılık alanlarında profesyonel kişilerce eğitimler verilerek, bu alanlar turizme kazandırılacak.

Düzenlenen toplantıya Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürü Erdem Karaağaç, Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Şükrü Yüksel, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Belediye Meclis Üyesi Erdal Diril ve vatandaşlar katıldı.

Hasan Parça

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

haberler| Ek İş | Web Tasarım Ankara | Burun Estetiği Ankara | Ankara iş ilanları | Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri| Köşe Takımları| Dünya Para | Muğla Haber |
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika