...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Enerji Tasarrufu Yapmak Zor Değil!

09 Temmuz 2019 Tarihinde Yayınlandı 65 Kez Okundu
Ana Sayfa » Advertorial»Enerji Tasarrufu Yapmak Zor Değil!

Daha az elektrik enerjisi kullanmanız bütçenize sandığınızdan daha büyük katkılarda bulunuyor. Aslında enerji tasarrufu yapmak zor değil. Sadece bazit yaşam alışkanlıklarını değiştirmeniz ve biraz da bütçe ayırmanız durumunda enerji tasarrufu ile ilgili çok ciddi önlemler almanızı sağlar. Ayırdığınız bu bütçe zamanla kendini finanse edeceği için cepten çıkan bir miktar olarak düşünmeyin. Uzun vadede getirileri çok daha fazla olacak.

Yalıtımdan Başlayın

Enerji kullanımı konusunda yapabilecekleriniz küçük ayrıntılarda gizli! Öncelikle yalıtımdan başlamanızda fayda var. Kapı ve pencerelerin hava alan yerlerini kapatmanız durumunda yazın serinlik kışın da ısı kaybını önlemenizi sağlar. İklimlendirme aygırlarını daha az kullanmanız her ay faturanıza olumlu bir yansıma yapacaktır. Bu nedenle önceliğiniz mutlaka kapı ve pencere yalıtımı olmalı!

Ampulleri Değiştirin

Enerji tasarruflu ampul kullanımı da büyük önem taşıyor. Evinizdeki ve işyerinizdeki ampullerin tümünü değiştirmeniz gerekiyor. Enerji tasarrufu sunan ürün modelleri ve LED aydınlatmalar minimum oranda elektrik enerjisi kullanarak ortamı aydınlatmanız için yeterli olacak. Düşük enerjili ampuller için yüksek bir bütçe ayırmanız gerekmiyor, fiyatları gayet makul seviyede!

Ekonomik Programları Kullanın

Çoğu zaman bulaşık ve çamaşır makinelerindeki ekonomik programlar kullanılmıyor. Oysa ekonomik programlar çok daha az oranda elektrik ve su kullanmanızı sağlar. Eğer çok kirli değilse çamaşırlarınızın ekonomik programlarda da gayet temiz yıkanacağından emin olabilir, hemen bir deneme yapabilirsiniz. Aynı durum bulaşıklarınız için de geçerli…  Mutlaka ekonomik programı kullanmak için az doluluk oranıyla makinanızı çalıştırmanız gerekmiyor.

İhtiyacınız Kadar Isıtın

Su ısıtıcısı gün boyunca kullanılan bir aygıt ve genellikle ihtiyaçtan daha fazla su konarak çalıştırılıyor. Bu da su ısıtıcılarının boş yere enerji tüketmesine neden oluyor. Sadece bir bardak sıcak suya ihtiyacınız varsa, ısıtıcıya sadece bir bardak su koymanız bile yıllık bazda ne kadar büyük bir enerji tasarrufu yapmanız anlamına geliyor, biliyor musunuz?

Enerji tasarrufu için yapabilecekleriniz elbette bunlarla sınırlı değil Diğer ayrıntıları, önlemleri öğrenmek için önerimiz Enerjisa internet sitesini ziyaret etmeniz olacak. Bu sitede hemen herkesin kolaylıkla uygulayabileceği onlarca farklı tasarruf önleminden söz ediliyor, mutlaka göz atın!

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika