...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1995 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eşiyle birlikte gittiği tatil beldesinde boğularak can veren polis memuru ihmale kurban gitmiş

24 Mart 2021 Tarihinde Yayınlandı 1.887 Kez Okundu
Ana Sayfa » Sürmanşet»Eşiyle birlikte gittiği tatil beldesinde boğularak can veren polis memuru ihmale kurban gitmiş

 

 

Muğla’nın Köyceğiz ilçesine tatile gelen polis memuru Sergen Durma, serinlemek için girdiği çayda akıntıya kapılarak boğuldu. Havuzun ruhsatının, işyeri güvenliği uzmanının ve can simitlerinin olmadığı da belirlendi.

Sigortacı Kübra Durma (26) ve eşi polis memuru Sergen Durma (30), geçen yıl 24 Haziran’da tatildeydiler. Muğla Köyceğiz‘de Yuvarlakçay akarsuyunun kenarındaki bir restorana gittiler. Çayın üzerinde müşteriler için kurulmuş derme çatma bir havuz vardı. Sergen Durma iki metre derinliğindeki bu havuza girdi. Bir süre yüzdü daha sonra da kaydıraktan havuza atladı. Yüzmeye devam ederken birdenbire gözden kayboldu.

ANAFORA KAPILDI

Yakınlarından biri hemen suya atladı. Havuzu oluşturan setin dibinde Sergen’e ulaştı ama çıkaramadı. Sergen kuvvetle suyun dibine çekiliyordu. Çünkü havuzun önüne çekilmiş ve üzerine muşamba gerilmiş tahta ve ağaçtan oluşan setin dibinde 70 santimlik bir delik açılmış ve güçlü bir anafor oluşmuştu. Sergen de bu anafora kapılmıştı.

CANSIZ BEDENİ AĞAÇ VE TAHTALARIN ARASINDA BULUNDU

O anda ne bir halat ne de bir can simidi bulabildiler. Restoran çalışanları ise yardım etmek bir yana Sergen’in orada kaybolduğuna bile inanmıyorlardı. Sergen’in yakınları bıçakla havuz setini oluşturan muşambayı keserek suyu boşaltmaya çalıştılar. O da olmadı. Ardından olay yerine giden itfaiye küçük bir aramanın ardından Sergen’in anafora kapılarak ağaç ve tahtaların arasına sıkışmış cansız bedenini buldu.

NE RUHSATI VAR NE DE GÜVENLİĞİ

Hürriyet‘te yer alan habere göre; işyeri sahibi İsmail Yıldırım‘a ‘bilinçli taksirle ölüme sebep olmak’ suçundan dava açıldı. Havuzun ruhsatının, işyeri güvenliği uzmanının ve can simitlerinin olmadığı da belirlendi. Yıldırım ‘Virüs salgını nedeniyle geciktik’ diyerek kendini savundu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :