...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

ESNAF BİNDİĞİ DALI KESİYOR !

06 Nisan 2018 Tarihinde Yayınlandı 2.150 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»ESNAF BİNDİĞİ DALI KESİYOR !

Beypazarı Bankalar Caddesi ve Milli Egemenlik Caddesi’nde otopark uygulamasının yeniden düzenlenmesinin ardından kısa süreli park sorunu yeniden ortaya çıktı.

Sık sık tartışmaların, ufak kazaların yaşandığı Bankalar Caddesi ve Milli Egemenlik caddesinde Anpark tarafından işletilen ve daha önce 20 dk ücretsiz sonrasında 5 tl olan park ücreti, 1 saat ücretsiz tüm gün 1 tl şeklinde düzenlendi.

İlk tarifede bankalarda işi olan, lokantaya, esnafa giren vatandaş kısa süreli aracını parkedecek yeri her zaman buluyor ve işini halledip ücret ödemeden ayrılıyordu. Şimdi ise cadde yeniden esnafın kendi araçları ile doldu. “Günlük 1 Tl park ücreti uygun” diyen esnaf araçlarını yeniden işyeri önüne çekmeye başlayınca, caddelerde araç park edecek yer bulmak sıkıntı oldu.

Çarşıda aracını parkedecek yer bulamayan, 10-15 dakika bile olsa 5TL ve 7.5 TL olan iki ayrı otoparka aracını koymak zorunda kalıyor. 5 dakika için otoparka 5 lira vermem diyen vatandaş ikinci sıra park yapınca, işler arapsaçına dönüyor.

Otopark çıkışı görüştüğümüz vatandaşlar “esnaf bindiği dalı kesiyor, caddede araç koyacak yer eskisi gibi bulunmuyor. Günboyu 1 TL olunca aracımızı koyacak yer bulamıyoruz. Satılık araçların park etmesine izin verilmemeli, esnaf kendi aracını işyeri önüne koymamalı ki, alışveriş yapacak işini görecek vatandaş aracını kısa süreli park edecek yer bulabilsin. Çarşı Sanayi Sitesi Fatih Camii taraflarına kaydı. Çünkü vatandaş alışverişe Bankalar ve Milli Egemenlik caddesine gelmeye korkuyor. O tarafta aracını koyacak yer var, her türlü işyeri de açılmış durumda” diyor.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika