...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1962 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Findeks Kredi Puanınızı Öğrenin

22 Aralık 2019 Tarihinde Yayınlandı 23 Kez Okundu
Ana Sayfa » Advertorial»Findeks Kredi Puanınızı Öğrenin

Ev ya da araba kiralamak istediğinizde, beyaz eşya ya da cep telefonu satın almak istediğinizde  borcunuzu ödeyip ödemeyeceğiniz konusunda karşı tarafta bir tedirginlik oluşabilir. Bu durumda önemli bir gösterge olan Findeks kredi notunuzu kullanabilirsiniz. Findeks kredi notu gelecek 12 ay  borcunuzu ödeme olasılığınızı tahminleyen bir puanlama sistemidir. Gerektiğinde karşı tarafa teminat olarak gösterebileceğiniz kredi notunun çeşitli faktörler dikkate alınarak belirlendiğini bilmenizde fayda var.

Özellikle yılın çeşitli dönemlerinde banka kredisi kullanmak istediğiniz zaman bildiğiniz gibi kredi notunuz değerlendirmeye alınır. Kredi notunuzu yüksek olması halinde kredi başvurusu banka tarafından onaylanır. Fakat kredi notu düşükse bu durumda başvurunuzun reddedilme olasılığı çok yüksek olur. Kredi notları  kişilerin geçmişteki ödeme performansları dikkate alınarak belirleniyor. Bununla birlikte farklı kıstaslar da göz önünde bulundurulabilir. Sonuç olarak her bireyin kredi notunu biliyor olması büyük önem taşıyor.

Kredi Notunun Belirlenmesinde Etkili Unsular 

Kredi notunun belirlenmesinde sadece kişinin daha önce kullandığı kredi ürünlerini geri ödeme performansının dikkate alındığı düşünülüyor. Elbette bu bilgi doğrudur ancak birkaç olan tek unsurun bu olmadığını belirtmek gerekiyor.  Kredi kartlarınızın borçlarını düzenli olarak ödeyip ödemediğiniz de dikkate alınan unsurlar arasında bulunuyor. Uzun süredir kredi kartlarınızın sadece asgari borcunu ödüyorsanız bu durum kredi notunuzun düşmesi anlamına gelir.  

Kredi borçlarınızı ya da  kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödüyorsanız  kredi notunuz daha yüksek olacaktır. Yakın zamanda kredili ürün kullandıysanız ve henüz ilk ödemeyi yapmadıysanız  bu durumda da kredi notunuz olumsuz etkilenebilir. Bunun nedeni henüz ödeme performansınızın bilinmiyor olmasıdır. Dikkate alınan bir diğer unsur da kredi kullanım yoğunluğunuz oluyor. 

Eğer sıklıkla kredi kullanıyor ve ödemenizi de sorunsuz bir şekilde yapıyorsanız kredi notunuz yüksek olur. Ancak daha önce hiç kredi kullanmadıysanız  ödeme performansınız bilinmediği için kredi notunuz daha düşük olacaktır.  Tüm unsurların kredi notunun belirlenmesinde yüzde kaç oranında etkili olduğunu öğrenmek isterseniz Findeks.com adresine tıklayabilirsiniz. Bu internet sitesinde merak ettiğiniz pek çok farklı sorunun yanıtını detaylı bir şekilde bulabiliyorsunuz. 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika