...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1995 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ’ SEFERBERLİĞİ

22 Kasım 2018 Tarihinde Yayınlandı 2.276 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»‘GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ’ SEFERBERLİĞİ

Sahada yapılan çalışmayla en çok tercih edilen isimler belirlendi. Halk kimi istediğini açık ve net ortaya koydu.

Şimdi konuşulan, yine bir takım ilişkilerin, koruyup kollamaların devreye girip girmeyeceği. Yani sahada belirlenen isimler masada kurban edilir mi korkusu. Açıkça söyleyelim, 24 Haziran seçimlerinde vatandaş AK Parti’ye kıyamadı ve oylarını MHP’ye kaydırmakla yetindi. Son derece zarif bir uyarıydı.

Gerekli dersler alındı. Lakin ortada sadece bir metal yorgunluğu yoktu. Kimi il ve ilçelerde ahlaki bir deformasyon, çürüme de vardı. Vatandaş öyle illallah demişti ki bazılarından, bunu her yerde söylemeye başlamıştı. O hâlde bu sese kulak vermek, gerçeği öğrenmek gerekiyordu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın istediği de buydu. Hemen görevlendirme yaptı.

AK Parti çok güzel bir çalışma yaptı. Hakkını teslim edelim, bu çalışmanın mimarı Mehmet Özhaseki.

Daha evvel de yazmış, hatta ilk kez ben duyurmuştum AK Parti’nin yönetici ve milletvekilleriyle sahada tedbil-i mekân, yüz yüze kamuoyu araştırmaları yaptığını. Halk bu uygulamaya ilk kez tanık oldu ve çok memnundu.

Ama ilginç olan şu. Mehmet Özhaseki anketler de yaptırdı, hem de çapraz anketler.

Örneğin bir bölgeye “Yerel yönetici olarak kimi görmek istiyorsunuz” diye sormak üzere gönderdiği araştırma şirketinin ardından, ondan habersiz bir başka şirketi daha görevlendirip aynı araştırmayı yaptırttı.

Böylece anketlerin birbirini doğrulayıp doğrulamadığına baktı.

Dolayısıyla şu anda 81 vilayette yapılan anketlerin sonuçları Erdoğan’ın önünde. Kurmaylarıyla birlikte tüm isimlerin üzerinde tek tek durdu belirledi. Ama sonuçta 81 il ve binlerce ilçeden söz ediyoruz. Herkes diken üstünde.
Halk istenmeyen belediye başkanları ve kamuoyunda adı geçen bazı isimlere çok tepkili.

Gerçi Cumhurbaşkanı MİLLET DEĞİŞİM İSTİYOR dedi ama yine de tedirginlik var. Bu yüzden aynı isimleri yeniden karşılarında gördükleri takdirde ağız birliğiyle edilen laf şu: “Geçen sefer kıyamadık ama bu sefer gözünün yaşına bakmayız.”

Örneğin AK Parti’nin yüzde 65 civarında oy aldığı bir büyük ilimizde tepki öyle büyük ki “Aynı isim çıkarsa MHP adayına vermekten kaçınmayız” diyorlar.

Kısaca iki hayırlı haber bekleniyor. İlki bu satırların yazıldığı sırada gerçekleşmesi beklenen Erdoğan-Bahçeli görüşmesinin ardından Cumhur İttifakı’nın yerelde yeniden canlanması, ikincisi de GÖNÜLLERİNDEKİ İSİMLERİN aday olarak gösterilmesi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2019 yerel seçimlerin sloganı olarak belirlediği gibi: “Gönül belediyeciliği seferberliği”.

Fuat Uğur

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

aslan
22 Kasım 2018 - 16:10

valla herşeyi beklerim ben. yukarda birileri evirir çevirir halka rağmen gene reis yanıltılıp sevilmeyen biri aday olur, ve hattaa bide üzerine bu millet sevmeye sevmeye o adaya bakmadan gene seçer reisin hatrına dayatılan itici adayı sevmediği halde ben vallaha şaşırmam yani