...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2003 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

GÖZLER BEYPAZARI’NDA ! İTİRAZLAR SONUÇ VERECEK Mİ?

04 Nisan 2019 Tarihinde Yayınlandı 4.442 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»GÖZLER BEYPAZARI’NDA ! İTİRAZLAR SONUÇ VERECEK Mİ?

Beypazarı’nda yerel seçim sonuçlarında sadece 113 oy fark belirlenmesinin ardından, İYİ Parti ve CHP ilçede seçimler hakkında itirazda bulundu. Dilekçeleri inceleyen İlçe Seçim Kurulu, itiraza ‘usulen ret’ cevabı verdi.

31 Mart yerel seçimlerinde Ankara’daki ilçeler arasında kıyasıya rekabetin yaşandığı yer olan Beypazarı’nda seçimin galibi sadece 113 oy farkla belirlendi. Ankara ilçeleri içerisinde İYİ Parti’nin en çok oy aldığı ilçe Beypazarı oldu.

48 bin nüfuslu ilçede 36 bin 500 seçmen arasından Ak Parti’nin adayı Tuncer Kaplan, İYİ Parti’nin Adayı Veysel Ayık’ı resmi olmayan sonuçlara göre 113 oy ile geçmesinin ardından, önceki gün İYİ Parti ve CHP İlçe Başkanları, İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulundu.

CHP ve İYİ Parti, 161 sandıkla ilgili 131’in üzerinde hukuki gerekçe sıralayan bir itiraz başvurusu yaptı. Başvuruyu inceleyen İlçe Seçim Kurulu başvurunun gerekçelerin uygun olmadığını bildirerek ‘Usulen ret’ cevabı verdi.

İYİ PARTİ AMBLEMİNE BASILAN OYLAR BOŞ SAYILDI

PARTİ AMBLEMİ VE MÜHÜR AYNI RENK

Beypazarı konusunda itirazlarını sürdüreceklerini ifade eden İYİ Partili yetkililer, seçim günü sandık görevlileri ve müşahitlerden alınan verilere göre, İYİ Parti ambleminin üzerine basılmış çok sayıda oy bulunduğu ve dikkatli bakılmadığı sürece gözükmediği için, bu oyların boş kabul edildiğini aktardı.

Yetkililer parti amblemi ve mührün aynı renk olmasından dolayı boş kabul edilen oy sayısının 500 aştığını bildirdi. 500 ‘ü aşkın oy hakkında İl Seçim Kurulu’na başvuracaklarını bildiren İYİ Partili yetkililer, itirazlarını yineleyecekler.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz