...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1974 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

İHBAR EDENE 200 BİN LİRAYA KADAR ÖDÜL

31 Ağustos 2015 Tarihinde Yayınlandı 659 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»İHBAR EDENE 200 BİN LİRAYA KADAR ÖDÜL

teroristleri-ihbar-edenlere-odul-60059333713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suç faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara veya yerlerini, yahut kimliklerini bildirenlere para ödülü verilmesine dair İçişleri Bakanlığı yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlandı.

İçişleri Bakanlığına ait “Terörle Mücadele Kanunu Kapsamına Giren  Suçların Faillerinin Yakalanmasına Yardımcı Olanlara Verilecek Ödül Hakkında  Yönetmelik”e, Resmi gazete’nin bugünkü sayısında yer verildi.

  Yönetmeliğe göre, ödül miktarı sağlanacak bilgi, aydınlatılacak suç  veya ihbar edilecek fail dikkate alınarak Ödül Komisyonu tarafından belirlenip  ilan edilecek. Acak bu miktar 200 bin lirayı geçemeyecek.

Suç failinin terör örgütünde üst düzey yönetici olması veya  aydınlatılacak suçun toplumda oluşturduğu infial ve etki de dikkate alınarak,  ödülün miktarı, Ödül Komisyonu’nun önerisi ve İçişleri Bakanının onayı ile 20  katına kadar artırılabilecek.

Bir kişi, bu yönetmelik kapsamında birden fazla suçun aydınlanmasına  veya birden fazla failin yakalanmasına yardımcı olursa, ödül miktarı,  aydınlatılmasına yardımcı olduğu her suç ve fail için ayrı ayrı belirlenebilecek.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika