...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2003 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İki Kişi Böyle Kurtarıldı

07 Şubat 2014 Tarihinde Yayınlandı 255 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»İki Kişi Böyle Kurtarıldı

boyle kurtarildiGönüllü üyelerin bir araya gelmesiyle kurulan Yenimahalle Arama Kurtarma Timi (YENAR), belediye binasında gerçeğini aratmayan tatbikat yaptı.

Tatbikata, Ankara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri de katıldı. Senaryo gereği yaşanan depremde, binanın üst katında mahsur kalan 2 kişi, AFAD ekiplerince başarılı bir şekilde kurtarıldı. Deprem tatbikatının ardından yangın tatbikatı da gerçekleştirildi. Gerçeğini aratmayan tatbikatını izleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, insan hayatının değerli olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Halkı bilinçlendirmek için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Ankara Altındağ ve Adana’da geçtiğimiz gün meydana gelen göçüklerde 2 kişi hayatını kaybetti. Tedbir alınmış olsaydı o insanlar bugün yaşıyor olacaktı. Herkes birbirini suçluyor. Peki o canlar geri geliyor mu? Bizler tedbir almakla kalmayıp 170 yurttaşın elinden tuttuk ve yangından sonra evini boyadık, eksiklerini giderdik. 7 bin gecekondu yıktık ve kimsenin burnu kanamadı. Belediye binalarımızın tümünde yangın tertibatı bulunuyor. Gerçekleştirilen seminerler ve tatbikatlar insan yaşamı için çok büyük öneme sahip.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz