...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

İngilizce Geliştirme Yöntemleri

09 Kasım 2015 Tarihinde Yayınlandı 419 Kez Okundu
Ana Sayfa » Advertorial»İngilizce Geliştirme Yöntemleri

konusarak-ingilizceİngilizce dünyanın ortak dilidir. Dünyanın neresine gidilirse gidilsin bu dili bilen birinin sıkıntı çekmesi mümkün değildir. Aynı paralelde her alanda yapılan gelişmeler İngilizce olarak yayınlanmakta bilenler anlamakta bilmeyenler ise çeviri yapılmasını beklemektedir. Ülkemizde de dil öğrenmek oldukça zordur. Okul eğitiminde aldığımız İngilizce yeterli olmamakta ve kişiler İngilizce Geliştirme Yolları aramaktadır.

Dil öğrenmek herkesin bildiği üzere oldukça zor bir iştir. Öncelikle kişinin kararlı olması ve istikrarlı olması şarttır. Önemli olan her türlü zorluk karşısında sıkılmadan ve yılmadan devam edebilmektir. Çünkü bu süreç oldukça zor ve sabır isteyen bir süreçtir. Günümüzde temel olarak çoğumuzun İngilizce bilgisi vardır. Ve bu temel üzerine bilgilerimizi geliştirerek bilgimizin üzerine katmak isteriz. Geliştirmek içinde öncelikle hangi açıdan ele almamız gerektiğini belirlemeliyiz yani bir hedef koymalıyız önümüze. Örneğin akademik yayınları anlamak olabilir veya kitapları orijinal dilinde okumak filmleri kendi dilinde anlamak ve daha çok çeşitlendirilebilir hedefler. Hedef belirlemek sizi çalışırken önemli ölçüde motive etmeye yarar. İngilizce geliştirmenin en etkili yolu konuşarak İngilizce öğrenmektir. Konuşarak öğrenmek her zaman için hem akılda kalıcı olmakta hem de telaffuzu geliştirmek için önemli bir yöntem olmaktadır. Bunun için internet sitelerinde yer alan sanal kurslardan veya konuşarak öğrenme hizmeti sunan sitelerden yararlanmak oldukça faydalı olacaktır. Bununla beraber İngilizce kelime öğrenmek de geliştirme yolunda önemli bir yer tutmaktadır. Basit diyaloglarla başlayıp günlük konuşma içerisinde geçen kelimeleri öğrenerek ve en önemlisi bunu belli periyotlarla tekrar ederek akılda kalıcı olması sağlanmalıdır. Kelime öğrenmek de başlı başına bir süreç gerektirir. İngilizce kelime ezberleme teknikleri de kelime ezberleme konusunda oldukça faydalı yöntemler sunar. Örneğin yazarak öğrenmek, dinleyerek öğrenmek, tekrar ederek öğrenmek ve anadili İngilizce olan veya ileri düzeyde İngilizce bilen biriyle iletişim kurmak da oldukça önemli olacaktır. Çağrışım yaptıracak bir kelimeyle beraber kullanmak da ezberleme açısından kolaylık sağlayacaktır. Örneğin flower kelimesi çiçek anlamına gelmektedir. Tek başına kelimeyi ezberlemek hızlı bir şekilde unutmaya yol açabilir ancak sarı flower denmesi sarıçiçek anlamı taşıyacağından dolayı pekiştirme yapabilir. Etkili bir şekilde kelime grupları yakalanılırsa akılda kalıcılığı sağlanabilir. Eş anlamlı kelimeleri de ezberlemek önemli ölçüde kolaylık sağlayacaktır. İngilizce şarkı dinlemek de hem kulak aşinalığı sağlayacak hem de bilinen kelimeleri pekiştirme de kişiye önemli bir gelişim de bulunmasını sağlayacaktır. Biraz daha yavaş anlayan veya kelimeleri takip etmek de zorlanan kişilerin kendi düzeylerinde bir İngilizce şarkı dinlemeleri de kolaylık sağlayacaktır. Gramer konuları İngilizce cümle kurma konusunda önemli bir rol oynasa da kelime ezberleme bu işin en önde gelen etkenidir. Öyle ki kelime ezberlemeden hiç bir dil bilgisi kuralı bir işe yaramaz. Aslında çocukluk çağdan itibaren başladığımız İngilizce dil eğitimi yöntemi iyi bir şekilde kurgulanıp öğrencinin önüne sunulsa ne çocuklar öğrenirken sıkıntı çekecek ne de büyürken her yıl aynı bilgileri aynı diyalogları ezberlemek zorunda kalacaklardır. Hem de gelecek de sıkıntı çekmeleri söz konusu dahi olmayacaktır.

İngilizce öğrenmek her zaman iyi bir öğreticiyle beraber yürütülmelidir. Konuşarak İngilizce öğrenmek de en iyi şekilde öğrenmeyi sağlayacaktır. Bu açıdan sanal İngilizce kursları veya eğitim siteleri oldukça etkilidir. Günümüzde İngilizce öğrenmek için yurt dışına çıkmak isteyen kişilerin sayısı oldukça fazladır. Bu da bir yöntemdir elbette ancak böyle bir fırsata sahip olamayan kişiler için birebir iletişim kurmak ve bunu her gün yapmak dil gelişimi için oldukça önemli bir yer tutacaktır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika