...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1964 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Karaşar’ın En Buruk Festivali

07 Temmuz 2013 Tarihinde Yayınlandı 885 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Karaşar’ın En Buruk Festivali

egriova yayla senlikleri 2Yeni seçim dönemiyle birlikte kapanacak olan Karaşar Belediyesi son festivalini bugün düzenliyor.

Tüm Beypazarılıları festivale davet eden Karaşar Belediye Başkanı Ali Özdamar, “İçimiz buruk ama belediye olarak son kez düzenleyeceğimiz bu festivalin adımıza yakışır güzellikte gerçekleşmesini istiyoruz” dedi.

Yeni seçim dönemiyle birlikte kapanacak olan Karaşar Belediyesi son festivalini bugün düzenliyor. Tüm Şehir Yasası nedeniyle önümüzdeki yerel seçimlerle birlikte kapanacak olan Beypazarı’nın Karaşar beldesi bugün 15. Yayla Festivali’ni gerçekleştirecek.

Anayasa Mahkemesi’nin yasayı iptal etmemesi durumunda son festivali düzenleyecek olan Belediye Başkanı Ali Özdamar, tüm Beypazarılıları Karaşar’a davet etti. Karaşar’ın Cumhuriyet tarihinde özel bir yeri olduğunu söyleyen Özdamar,  “Doğal güzelliklerimizle, kültürümüzle, birlik, beraberlik ve dayanışmamızla örnek bir belde olduğumuzu biliyoruz” dedi.

Karaşar’ın küçük bir belediye olmasına karşın sosyal belediyecilik alanında büyük işler yaptığını belirten Özdamar, “İçimiz buruk ama belediye olarak son kez düzenleyeceğimiz bu festivalin adımıza yakışır bir güzellikte gerçekleşmesini istiyoruz” diye konuştu.

Amaçlarının hem beldenin doğal güzelliklerini hem de kültürünü tanıtmak olduğunu anlatan festival düzenleme komitesinden Hikmet Ertan da, Karaşar Zeybeği’ni dünyanın bildiğini belirterek, “Daha tanıtılacak pek çok değerimiz var. Festival komitemizde derneklerimiz, kanaat önderlerimiz, gençlerimiz yer aldı. Geniş katılım sağladık. Umarım elbirliği ile beldemiz için önemli olan bu etkinliği adımıza yakışır güzellikte gerçekleştiririz” dedi.

karasar egriova yaylasi 2

karasar egriova yaylasi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika