...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1958 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KÜÇÜK AKBABALAR BEYPAZARI’NA DÖNÜYOR

05 Nisan 2015 Tarihinde Yayınlandı 271 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»KÜÇÜK AKBABALAR BEYPAZARI’NA DÖNÜYOR

Tüm dünya için kırmızı listede olan ve nesli tükenme tehlikesinde bulunan Küçük Akbabalar baharın gelmesiyle dönmeye başladılar.

BBB_2980 (Small) Avrupa’daki Küçük Akbaba popülasyonunun önemli bir kısmı Türkiye’de, bölge olarakta Ankara’nın Beypazarı ilçesinde bulunuyor. Ankara’nın Beypazarı ilçesi nesli dünya ölçeğinde tehlike altında olan Küçük akbabalar için en önemli üreme ve beslenme alanlarından biri.

Doğa Derneği’nce Beypazarı’nda uzun süredir Küçük Akbabalar ile ilgili araştırma ve gözlem çalışmaları yapılarak koruma planı yapılması hedefleniyor.Havaların soğuması ile Afrika’ya göç ederek Beypazarı’ndan ayrılan Küçük Akbabalar, bu günlerde beslenmek ve üreme amacıyla ilçeye dönmeye başladı. Özellikle Küçük Akbaba’ya ilgi duyan doğa tutkunları, bu gündüz yırtıcılarını fotoğraflamak, onların gizemli dünyalarını keşfetmek için soluğu Beypazarı’nda alıyor.

 Beypazarı çöplüğünün bir süredir kaldırılma çalışmalarının sürmesi ve yerine rekreasyon alanı yapılacak olması sebebiyle, çöplüğü mesken tutmuş Küçük Akbabalar için, bölgeye yakın farklı bir alana kasap ve mezbahanelerden toplanan artık kemik ve etlerin bırakılarak beslenmelerinin sağlanacağı ifade ediliyor.

KAYA GÜNEŞ-İHA

 

BBB_2980 (Small)

BBB_3018 (Small)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika