...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2005 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mansur Yavaş beni görevden aldırmak istediler

24 Mart 2021 Tarihinde Yayınlandı 1.474 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»Mansur Yavaş beni görevden aldırmak istediler

KRT TV ekranlarında yayınlanan Şimdiki Zaman’a konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, TOGO Kuleleri yüzünden davalık olduğu Sinan Aygün’ün rüşvet iftirasıyla kendisini görevden aldırtmak istediğini söyledi. Kendisine tuzak kurulduğunu ifade eden Yavaş “Beni görevden aldırtmak istedi, ilk defa burada söylüyorum. Büyükşehir belediyesi bizden rüşvet istiyor deyip bir tezgah kurdular” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, KRT TV’de Gürkan Hacır’ın moderatörlüğündeki ‘Şimdiki Zaman’ programına konuk oldu.

Ankara’daki yolsuzluk ve rantlar hakkında konuşan Yavaş, şunları söyledi.

* Sadece Ankara’daki rant baronlarıyla değil, tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatan herkesten bunun hesabını sormak benim boynumun borcu. Ben yıllarca herkesin bilip, kimsenin üstüne gidemediği, sadece dedikodusunu yaptığı kamuoyunda bilinen bazı hususların hepsini inceledik.

* Kamuoyunda herkesin duyduğu bazı yolsuzlukların üstüne gitmek gerekiyordu. Gerek imar yolsuzlukları, gerek diğer yolsuzluklar. Çünkü bir yandan bir özelleştirmeyle bir insana anormal imkanlar sağlıyorsunuz belediye kaynaklarından ve bu kişi ayrıldığı eşine 6 milyon pound gibi tazminat, 150 bin pound aylık nafaka, 35 tane daire şeyler veriyor. Bunlar belediyeden kazanılan paralarla oluyor. Bu kişi müteahhit sayılabilir.

* Sonuç itibariyle insanlar bu gün çıktığınız zaman çöpten yiyecek topluyor. Şimdi ufacık bir gıdaya ihtiyacı olan insanlar varken bunların hesabını sormamak benim oturduğum koltuğu bana haram eder.

“20 BİN METREKAREYE, 120 BİN METREKARE İNŞAAT”

İsmail Saymaz’ın TOGO Kuleleriyle ilgili kaçak yapılaşmayla elde edilen miktarın ne kadar olduğuyla ilgili sorusuna Yavaş, şu yanıtı verdi:

* 500 milyondan aşağı değildir, çünkü bize kendisi 800 milyon liralık tazminat davası açacağını söylüyormuş. Herkes her türlü hakkını kullanabilir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :