...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2003 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MANSUR YAVAŞ’A BEYPAZARI’NDA SEVGİ SELİ

23 Mart 2019 Tarihinde Yayınlandı 4.668 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»MANSUR YAVAŞ’A BEYPAZARI’NDA SEVGİ SELİ

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ve Beypazarı Belediye Başkan Adayı Veysel Ayık Beypazarı’nda yoğun katılımla miting yaptı.

Beypazarı Kapıağzı Mevkii’nde Beypazarılılar tarafından karşılanan Mansur Yavaş ucu bucağı görünmeyen bir konvoyla miting alanına geldi. Binlerce kişinin doldurduğu İrfan Gümüşel Caddesi’nde gerçekleştirilen miting öncesi ve sonrasında hemşehrileri Mansur Yavaş’a yoğun ilgi gösterdi.

Mitingte ilk sözü, 1 Nisan sabahının Beypazarı Belediye Başkanı olarak anons edilen Veysel Ayık aldı. Vatandaşları selamlayan Veysel Ayık “Allah nasip ederse Beypazarı Belediyesi’nin kapıları herkese açık olacak. Vatandaşımıza emir veren değil, emir alan belediye başkanı olacağız. Yandaşımızı değil, vatandaşımızı zengin edeceğiz. Yaradılanı yaradandan ötürü seveceğiz, kimseyi ayırt etmeyeceğiz. Peygamber postu giyeceğiz. Beytü’l malın parasını kimseye yedirmeyeceğiz. Betona değil, sosyal projelere önem vereceğiz. Hepimizin kullanabileceği projeleri hayata geçireceğiz” diyerek alanı dolduran vatandaşlardan Mansur Yavaş’ı Ankara Belediye Başkanı yapma sözü aldı. Ayık göreve getirilmelerinin ardından Hıdırlık Tepesi’nin faaliyete geçirileceğini ve yeni bir düzenleme ile daha kullanılabilir, kültür turizmine uygun bir hale geleceğini belirtti. Beypazarı’nın içilebilir suyunun çeşmelere ulaştırılması, Gokart, Bowling, Sinema, Yüzme Havuzu, Lunapark ve piknik alanlarının bulunacağı Beypark, çocuklar için teknolojiden uzak eski sokak oyunlarının oynandığı ve kıl çadırlarda konaklamanın sağlanacağı Kayıköy projelerini anlattı.

Mansur Yavaş ‘Beypazarı Yerel Kalkınma Modeli Olarak Hep Örnek Alındı’

Veysel Ayık’ın ardından söz alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Allah nasip etti iki dönem belediye başkanlığı yaptım. Bu iki dönem belediye başkanlığım döneminde sizlerin sayesinde hep birlikte çalıştık ve Beypazarı’nı bir dünya markası yaptık. Hatırlarsanız ailelerinizle gidecek bir tane çay bahçeniz bile yoktu. Daha sonra yaptığımız çalışmalarla gerek gelen turistlerin eğlendiği para bıraktığı gerekse sizlerin de hep beraber gittiğiniz eğlendiğiniz mekanlar açıldı. Bu yaptığımız çalışmalarla Sadece Türkiye’de değil Avrupa’nın birçok kentinde yerel kalkınma modeli olarak hep örnek alındık.

Beypazarı’ndan giderken arkamızda ‘bacasız fabrikalar bırakıp gitmişiz. Rakibim Kayseri’ye çok turist diyor’ demiş halbuki il turizm sayfasına girdiğinizde toplam giden turist sayısını 300 bin olarak görüyorsunuz. Oysa Beypazarı’da ben bırakıp giderken 500 bin civarında turist geliyordu. Dilerdim ki benden sonrakiler bunu arttırsalardı. İnşallah Ankara için bu tip projelerimiz var. Bunları televizyonlardan anlatıyoruz. Örneğin diyoruz ki İpekyolu projesiyle Adapazarı’ndan turistleri Mudurnu Nallıhan Göynük üzerinden Beypazarı Ayaş Güdüllü üzerinden Ankara’ya götüreceğiz. Hep aklımızın bir ucunda daima Beypazarı’nda İpekyolu olmaktan hiçbir zaman çıkmıyor. ” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz