...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Egzersiz Yapabilir Miyim?

16 Mayıs 2019 Tarihinde Yayınlandı 75 Kez Okundu
Ana Sayfa » Advertorial»Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Egzersiz Yapabilir Miyim?

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Egzersiz Yapabilir Miyim?

Pek çok hasta meme büyütme ameliyatından ne kadar süre sonra fiziksel aktivitelere başlayabileceğini merak ediyor. Este Aura Estetik Merkezi’nden Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, bu konuda şu bilgileri verdi:

“Hastalar ameliyattan hemen sonra hafif yürüyüşlere başlayabilirler. Bu dolaşım için iyidir ve kan pıhtılaşmasını önler. Yürüyüşler zorlayıcı olmamalıdır.

İki hafta sonra hastalar yürüyüş bandında ya da yokuş yukarı yürüyebilirler.

Bir ay sonra hastaların çoğu ağır kaldırma dışında pek çok egzersizi yapabileceklerdir.

Altıncı haftada hastalar genellikle tamamen iyileşmiş olurlar ve tüm egzersizleri yapabilecek duruma gelirler.

Meme büyütmeden sonra -özellikle kas altı implantları takıldığında- hastalara push-up gibi zorlayıcı göğüs egzersizlerinden uzak durmalarını öneriyorum. İmplantlar kas altına yerleştirildiği için yukarı ve aşağı doğru kasılırken oluşan basınç zamanla implantın yerinden düşmesine ya da kaymasına yol açar. Genel bir kural olarak hastalara vücutlarını dinlendirmelerini söylüyorum. Eğer yaptıkları bir şey şişmeye ya da rahtsızlığa yol açıyorsa bunu yapmayı bırakıp kendilerine biraz zaman vermeleri gerekir.

İmplantların sizi hiçbir şekilde aktif bir yaşam tarzınızdan alıkoymayacağını belirtmek isterim. Meme boyutu ya da nereye yerleştirileceği kararında yol göstermesi için konsültasyon sırasında doktorunuza hangi spor ya da egzersizi yaptığınızı belirtmek önemlidir.

 Egzersiz sırasında destekleyici, kaliteli ve boyutları iyi belirlenmiş bir sutyen kullanmalı ve tamamen iyileşip doktorunuz ameliyattan önce yaptığınız her tür faaliyete geri dönebileceğinizi söyleyene kadar da beklemelisiniz.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika