...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1968 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

MHP Beypazarı İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması Yaptı

06 Şubat 2013 Tarihinde Yayınlandı 747 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»MHP Beypazarı İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması Yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi Beypazarı İlçe Başkanlığı Basın Bildirisi Yayınladı.

Çok Kıymetli Hemşehrilerim;

mhp-logoHepimizin bildiği gibi Beypazarı Belediye Başkanı Parti değiştirerek,İktidar Belediyesi Başkanı olarak görev yapmaya başladı. Parti değişikliği Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yapılan bir protokole bağlanarak, ilçeye
çok önemli yatırımların yapılacağı halkımıza ilan edilmişti.

Gelecek bu yatırımların en önemlileri ALT YAPI ve PAZAR YERİ idi.Halkımız hatırlayacaktır; Altyapı ve Pazar yeri yapımı Milliyetçi Hareket Partisininseçim beyannamesinde olan bir projedir. Belediye Başkanlığı bunu unutmuş olacak ki; Partimizi Beypazarı’na gelecek yatırımların önüne bir engel olarak koymaktan çekinmedi.

Oysa biz ısrarla şunu söyledik; Büyükşehir Belediyesi protokole rağmen Pazar yeri yapımını çeşitlibahaneler öne sürerek yapmıyorsa, bunu halkımıza açıklansın, o zaman Belediyemiz kendi imkanları ile bu yatırımı yapsın dedik. Konu ile ilgili tatmin edici hiçbir açıklama gelmedi, gerekçe partimizin engellemesi olarak kaldı. Fakat engel olarak gösterilen partimiz Pazar yeri yapımını ilçemizin acil ihtiyaçlarından biri olarak görmüş istenen 7,5 trilyon tutarındaki kredi borçlanmasına Belediye meclisi tarafından onay verilmiştir.

Ancak takriben iki yıldır ilçede yapımı devam etmekte olan altyapı çalışmalarının, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığı pankart ve levhalarla ilan edilmesine rağmen, Belediye Başkanlığının Şubat ayı meclis gündemine Su ve Kanalizasyon alt yapı çalışmaları için İller Bankasından Beypazarı Belediye Su gelirlerini ipotek ederek istemekte olduğu kredi yetkisi, Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizleri düşündürmektedir. Bu yatırıma İlçemizin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüzden Belediyemiz çalışmalarının devamı için Belediye Başkanlığının ne yapmaya çalıştığını anlayamasak bile!? Borçlanmaya evet demek zorundayız. Çünkü biz her Beypazarılı gibi Belediyenin ilçeye hizmet vermesini istiyoruz.

Bu kredi ile parası Belediyemizin kasasından yani Beypazarılının cebinden çıkacak olan hizmetin başkaları tarafından yapılan işler gibi gösterilerek halkımızın kandırılmasını içimize sindiremiyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi proje ve çalışmaların önünde engel değil, herzaman arkasında destek olmuştur.

Beypazarı Belediye Başkanlığı bügüne kadar borç ödedim derken bundan sonra birikmiş borç devretmeye hazırlanıyor. Çünkü Belediyemiz bu kredinin de onaylanması ile bizim bildiğimiz 10 trilyon borcun altına girmiştir. Ayrıca Dünya Bankası Kredisi olan 8,5 milyon euroluk(20 trilyon t.l) krediyi de buna eklediğimizde borcumuz 30 trilyona ulaşıyor.

Bu borçların Büyükşehir belediyesine kalacağı ifade edilerek yine halkımızın kandırılmasına göz yumamayız. Böyle diyerek halkı yanlış bilgilendirmek Beypazarı Belediyesi mülkiyetinin Ankara Büyük Şehir Belediyesine geçtiğini söylemek demektir. Yani bir ilçeye çıkartılan bir kanunla kimlik mi değiştirtilmiştir.

Bu konuları kamuoyu ile paylaşmak Milliyetçi Hareket Partisi olarak asli görevimizdir. Biz her zaman doğrunun yanında olduk. Hiç bir zaman yalan ve riyaya sığınmadık.Her şey Beypazarı ve Beypazarılı için aksini düşünen ve uygulayan müfteridir.

DURUMU HALKIMIZIN BİLGİLERİNE SAYGILARIMLA ARZ EDERİM.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İLÇE BAŞKANLIĞI
İLÇE BAŞKANI
AHMET UZUNOĞLU

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika