...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2005 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

NALLIHAN’DA CANLI HAYVAN PAZARI TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

06 Ağustos 2018 Tarihinde Yayınlandı 1.670 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»NALLIHAN’DA CANLI HAYVAN PAZARI TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

Nallıhan Belediyesi’nce yaptırılan canlı hayvan pazarı törenle hizmete açıldı

Hacıbey Mahallesi Ankara-İstanbul Devlet Yolu Caddesi No: 284 adresinde 11 Bin Metrekare arsa üzerine kapalı ve açık bölümlerle inşa edilen ve 2.124.000,00.-TL ye mal olan pazarda, 20 adet büyükbaş hayvan padoğu (200 adet büyükbaş hayvan kapasitesi), 37 adet küçükbaş hayvan padoğu (1500 adet küçükbaş hayvan kapasitesi), 1 adet dezenfektasyon, 1 adet karantina binası, 2 adet saman deposu, İdari ve sosyal hizmet alanı, mescit, kafeterya, veteriner hizmetleri, kantar ve geniş otoparkı ile hizmete sunuldu.

Nallıhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeyle yapılan canlı hayvan pazarı, Türkiye’de ve bölgemizde en büyük hayvan pazarları arasında yerini almıştır. Tesisimizde, bölgemiz ve ilçe merkezindeki hayvan satışı daha sıhhi, düzenli, şehir yaşamına karışmadan yapılabilecek.

Açılış törenine Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Nallıhan Kaymakamı Murat Kahraman, Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Muhtarlar, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan yetiştiricileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kurban Bayramı Arife gününe kadar her gün açık olacak tesis Bayramdan sonra ise her hafta Cuma günleri, üreticiyle tüketiciyi bir araya getirecek.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz