...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

NEVZAT CEYLAN ADULARYA İŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ

17 Haziran 2018 Tarihinde Yayınlandı 1.215 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»NEVZAT CEYLAN ADULARYA İŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ

Ak Parti Ankara Milletvekili ve Ankara 3.bölge milletvekili adayı Nevzat Ceylan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen Adularya Enerji Üretimi ve Madencilik işçilerini ziyaret etti.

BACALAR TÜTMEYE BAŞLAYACAK

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra TMSF’ye devredilen ve bu süreçten sonra maaşlarını alamayan işçilerin sorunlarıyla birebir ilgilenen ve sorunlarının çözüme kavuşmasında büyük rol oynayan Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan Adularya Termik Santrali işçileri ile buluştu.

İşçilerle biraraya gelen Ceylan yaptığı konuşmada: “ Sizlerin sorunlarını yakinen takip eden ve çözüme kavuşturmak için gayret gösteren bir arkadaşınızım. Sizlerin isteklerini, eksiklerini ve şirketin durumunu en iyi bilenlerden biriyim. Geçmiş dönemlerden kalan maaş alacaklarınız için yapmış olduğumuz çalışmalardan sonra herkesin maaşı ödendi. Şu anda Toplu iş sözleşmesi kapsamında olan alacaklarınızla ilgili çalışmalar yapılıyor ve bu alacaklarınız da en kısa sürede ödenecek dedi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIM

Şirketin özel sektöre devri konusunda sona gelindiğini aktaran Ceylan; Adularya Santralinde yakın zamanda duman tütmeye başlayacak dedi. Hiç bir işçinin işten çıkarılmayacağını söyleyen Ceylan: bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman yanınızda olmaya devam edeceğim, en ufak sıkıntınızda bana ulaşabilirsiniz dedi.

İşçiler, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’a kendilerine göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan ötürü teşekkür etti.

Prof. Dr Emine Nur Günay, Mihalıççık ilçesinde bulunan ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen Adularya Enerji Üretimi ve Madencilik A.Ş. Yunus Emre Termik Santralinde çalışan işçiler maaşlarıyla ilgili sıkıntıyı çözdüklerini belirtti.

Konunun kendisine aktarılmasının ardından gerekli girişimlerde bulunan Prof. Dr. Günay, hem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak hem de TMSF yetkilileri ile iletişime geçti. Konuyu Enerji Bakanı ve TMSF yetkilileriyle paylaşarak çözüm için gerekli adımların atılmasını sağlayan Günay, 17 Ocak 2018’de işçilerin TMSF yönetimindeki dönemden alacakları bütün ücretler kendilerine ödendiğini açıkladı. Günay konu ile alakalı ‘’ Mihalıçcık Adularya Enerji Elektrik Üretim Tesisi’nde çalışan işçilerin ödemeleri an itibariyle hesaplarına yatırılmıştır.

TMSF Başkan Yardımcısı Sn. Nevzat Avunç’a verdiği bilgiler ve sorunu çözmede verdiği destek için teşekkür ederim. Adularya’da çalışan işçilerimizin mağduriyet yaşamaması için hükümetimiz sorunun çözülmesi için çalışmaktadır. Şehrin vekili olarak gelişmeleri Enerji Bakanımız Berat Albayrak‘a aktarmakta ve TMSF ile iletişim içinde takip etmekteyim. Adularya Tesisi Eylül 2016 tarihinde TMSF’ye geçmiş ve kayyum atanmıştır. TMSF’ye geçmeden Naksan Holding sahipliğindeyken işçilerin iki aylık maaş alacağı bulunmaktaydı. TMSF bünyesinde çalışanlarımıza maaş ödemelerinin düzenli yapılması için büyük bir çaba gösterilmektedir. Şehrim ve ilçem adına Bakanımız Sayın Berat Albayrak ve TMSF yönetimine teşekkür ederim. 17 Ocak 2018 itibariyle Aralık 2017 ödemeleri yapılmıştır.

Kısacası, bugün itibariyle TMSF yönetimindeyken yapılmayan ödeme yoktur. Hükümetimiz çalışanlarımızın mağduriyetini önlemek için kısa vadeli önlemlerin yanı sıra tesisin verimli işletilmesine yönelik orta vadeli çalışmalar yapmakta ve sorunu tamamen çözmeye çalışmaktadır ‘’ şeklinde açıklamada bulundu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika