...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1964 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Ölüm Yolu Akkaya’lıları İkiye Böldü

20 Şubat 2014 Tarihinde Yayınlandı 216 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»Ölüm Yolu Akkaya’lıları İkiye Böldü

ölüm yoluAyaş’a bağlı Akkaya köyünü ikiye ayıran duble yol, her gün köylüleri için tehlike saçıyor. Köyü ikiye ayıran Ankara Beypazarı karayolunda altgeçit ve üstgeçit olmadığı için köylüler karşıdan karşıya geçmek için her gün ölümü göze alıyor.

Köylüler, komşularına ve akrabalarına, traktörle tarlalarına gitmek için duble yoldan karşıya geçmek zorunda. Altgeçit veya üstgeçit isteyen köylüler yolda birçok kazanın meydana geldiğini ve çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini vurguluyorlar. Köylülerden Durmuş Dursun, Ankara Beypazarı Karayolu’nun köylerini ikiye böldüğünü, yolun bir tarafından diğer tarafına geçmek için alternatiflerinin olmadığını belirtip, “Karayolları geçilmez levhasını dikti. Yaşlıların elinden tutup geçiriyoruz. Araziden geldiğimiz zaman karşı tarafa geçme imkanımız yok. Burada bir kaza olduğu zaman bütün suç bizim. Bize bir alt geçit yaptılar, oranın da girişi var çıkışı yok. Yetkililerden altgeçit istiyoruz” dedi.

150 KM HIZLA GEÇİYORLAR

Akkaya köyünde ikamet eden Emine Sarıkaya da duble yolda çok sayıda köylünün trafik kazasında hayatını kaybettiğini belirterek, “İnsanlar karşıya geçemiyor, yaşlılar geliyor duruyor. Tavuğumuz, köpeğimiz, davarımız, sığırımız çok zor durumdayız. Görmüyor bizi devlet. Perişanız biz. Bu arabalar hiç 140’tan aşağı gitmez. Dur bilmez, sus bilmez. Cenaze dersen hergün. Ayda bir tane ya tavuk, ya adam. Ebeler, dedeler geçemez. Bize bir geçit sağlasın bu hükümet. Şuraya geliyor traktör, sağlayıp geçiyor. 120 ile geliyor 150 ile. Ama olmuyor, görmezden geliyorlar. Hepsi seçim zamanı geliyorlar buraya, vay yol yaptıracağız, vay şöyle edeceğiz, vay böyle edeceğiz. Aslı yok, oyu aldıktan sonra yok bir şey. Bu böyle olur mu? Herkes maaşını alıyorsa güzelce vazifesini yapsın” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika