...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Otopark Kapandı Yerine Okul Yapılıyor

08 Mayıs 2013 Tarihinde Yayınlandı 877 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Eğitim»Otopark Kapandı Yerine Okul Yapılıyor

beypazari ilkogretim okuluBeypazarı’nda özellikle çarşamba günleri otopark sıkıntısı had safhada. Bankalar Caddesi ve Milli Egemenlik Caddesine yapılan sağlı sollu parklar, durak tanımadan her yerde duran şehiriçi dolmuşlar, ve yasak olmasına rağmen ilçe merkezine giren kamyon ve tırlar sebebiyle çoğu zaman uzun kuyruklar oluşuyor.

İlçe Merkezindeki Kaya Otopark’ın Çarşamba günleri pazar kurulması sebebiyle kapalı olması, mevcut oto galerilerin kendi alanlarında otopark ücretini 5 liraya kadar çıkarıyor. Beypazarı İlköğretim Okulu yanında bulunan otoparkın yerine de yeniden okul yapımı için çalışmalar başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Temür yeni yapılan okul inşaatındaki çalışmaları inceledi. Beypazarı Ortaokuluna yapılacak olan ek bina inşaatının temeli geçtiğimiz günlerde atılmıştı. Milli Eğitim Müdürü Ahmet Temür ve şube müdürü Mehmet Dinarlı inşaat yetkilileri ve okul idarecileri ile birlikte ek bina alanını kontrol etti. Temür,  yeni yapılacak bina ile Beypazarındaki derslik ihtiyacının daha da azalacağını ve yeni öğretim yılında derslik başına düşen öğrenci sayılarında büyük bir rahatlama olacağını belirtti.

Öte yandan Beypazarı İlköğretim Okulu öğrenci velileri 2 sene önce “2.dönem yeni okula taşınacaklar” denilen ve yıllardır Gazipaşa İlköğretim Okulu’nda eğitim gören çocuklar için hala okul bulunamamasından şikayetçi. Veliler “Beypazarı İlköğretim Okulu diye kayıt olduk, çocuklar okula Gazipaşa’da başladı ve İlkokulu bitirmek üzereler.2 kez söz verildi şu dönem bu dönem denildi ama halen değişen bişey yok.İnşallah çocuklar başka inşaatları bekledikleri gibi bu inşaatın bitmesini de beklemezler” diyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz