...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1964 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Peki Şimdi Ne Olacak?

08 Mart 2014 Tarihinde Yayınlandı 367 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»Peki Şimdi Ne Olacak?

1071Konya Yolu’nu Dikmen’e bağlaması planlanan, ancak önündeki gecekondu yüzünden 8 yıldır bitirilemeyen Öveçler 4. Cadde Köprülü Kavşağı’yla ilgili Başkan Gökçek, son sözü söyledi: “İçime sinmese de trafiği rahatlatmak için gecekondu sahipleriyle anlaşacağız. Seçimlerden önce yolu tamamlayacağız.”

Ankara Hürriyet’in daha önce defalarca gündeme getirdiği, önündeki gecekondu yüzünden 8 yıldır tamamlanamayan Öveçler 4. Cadde Kavşağı ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 1071 Malazgirt Bulvarı’nın devamında yer alan ve Konya Yolu’nu Öveçler üzerinden Dikmen’e bağlayacak olan Öveçler 4. Cadde Köprülü Kavşağı’nı tamamlayacaklarını açıkladı.

SEÇİM ÖNCESİ TAMAMLAYACAĞIZ

Gecekondu ile ilgili olarak mahkemenin yıllardır sürdüğünü aktaran Gökçek, “Mahkeme çok uzayacak. Açıkçası bizden çok yüksek bir meblağ talep ettiler. Yeni bulvarın burada tıkanması kabul edilemez. Çok içime sinmese de mülk sahipleriyle anlaşacağız. Seçimlerden önce yolu tamamlayacağız. Böylelikle Konya Yolu’nu Öveçler üzerinden Dikmen’e bağlayarak, trafiğin daha da rahatlamasını sağlayacağız” dedi.

TARAFLAR UZLAŞAMAMIŞTI

Belediyesi, sekiz yıl önce Konya Yolu’nu Öveçler üzerinden Dikmen’e bağlayacak köprülü kavşağı yapmak için girişimlere başladı. Kavşağın tamamlanabilmesi için güzergahta yer alan gecekondu, ağaç ve su kuyularının kamulaştırılması gerekiyordu. Beklenilenin çok çok üzerinde kamulaştırma bedeli ile karşı karşıya kalan belediye, köprülü kavşağı tamamlayamadı. Belediye ile gecekondu sahipleri arasında hukuk mücadelesi halen sürüyor. Büyükşehir Belediyesi kamulaştırma bedeli olarak 1 buçuk milyon TL istenen 5 su kuyusunun dördünün kaçak olduğunu tespit etti ve gecekondu sahiplerini mahkemeye verdi. Mahkeme halen devam ederken taraflar ise hala uzlaşamamıştı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika