...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1970 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Ankara’da 70 Kameraları Değişiyor

20 Şubat 2014 Tarihinde Yayınlandı 220 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»Ankara’da 70 Kameraları Değişiyor

70 kameraŞehir içinde uygulanan ve özellikle de Başkent’te suni trafiğe neden olduğu savunulan 70 hız limitini 90’a çıkaracak karar, dün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Başketlilerin uzun süredir merakla beklediği kararla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanı Hamza Altıntaş, özetle şu bilgileri verdi:
“Altyapısı uygun olmayan ara yollarda hız sınırı 50 kilometre olarak korunmaya devam edecek. Ana yollarda ise UKOME ve il trafik komisyonlarının 20 kilometre olan hız limitini arttırma yetkisi 32 kilometreye çıkarıldı.”

Polisin hız cezası yazarken sürücüye yüzde 10 oranında bir opsiyon da tanıdığını anımsatan Altıntaş, bu opsiyonla birlikte şehir içi ana yollarda hız sınırının 90 kilometreye çıkarıldığını söyledi. Altıntaş, “Hız sınırı her araç için 90 kilometreye çıkarılabileceği gibi azami 90 kilometre olmak üzere ayrı sınıftan araça farklı hız sınırı da getirilebilir. Buna illerdeki UKOME ve trafik komisyonları karar verecek” dedi. Hızı arttırma yetkisinin UKOME ve trafik komisyonlarında bulunduğunu belirten Altıntaş, bu kurulların uygun gördüğü yollarda hız sınırını bu günden itibaren 90’a çıkarma yetkisine sahip olduklarını belirtti.

GÖKÇEK: İKİ GÜNE TATBİK EDERİZ

Bu gelişmenin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise, “Karar bize ulaştıktan sonra, derhal tatbik ederiz. İki iş günü içerisinde UKOME’yi toplar, hız sınırını 90’a çıkarırız” ifadisin kullandı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika