...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1995 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Suudi Arabistanlılar Beypazarı’nı Çok Beğendi

21 Mart 2013 Tarihinde Yayınlandı 1.062 Kez Okundu
Ana Sayfa » Beypazarı Haberleri»Suudi Arabistanlılar Beypazarı’nı Çok Beğendi

BBB_3581 (Small)Suudi Arabistan’ın Riyad Kentinden Türkiye’ye gelen Hakimler Beypazarı’nı çok beğendi

Türkiye’nin yargı alanındaki tecrübelerinden istifade etmek üzere, Adalet Bakanlığı Uluslar arası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün misafiri olarak Türkiye’ye gelen yargı heyeti Beypazarı’nı gezdiler.

Suudi Arabistan Krallığı Yüksek Yargı Kurulu Üyesi 30 kişilik grup Mubasher bin Mohammed Al-Gharman’ın başkanlığında Beypazarı’na geldi. Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp, Belediye Meclis Üyesi Veysel Ayık, Sincan ve Beypazarı’lı yargı mensupları heyete ev sahipliği yaptılar.

Tarihi çarşıyı gezerek yemek için Taş Mektep’e geçen Suudi Arabistanlı heyet, Taş Mektep’te Beypazarı’nın yöresel lezzetleri Tarhana Çorbası, Kuzu etli Beypazarı Güveci, Yaprak Sarması, Cimcik, Patlıcan, Biber ve Lahan Dolması, 80 Katlı Baklava ve sebze yemeklerinden oluşan menüyü çok beğendi.

Yemek sonrası Alaaddin Sokak, Tarihi Beypazarı Evleri ve Beypazarı Tarih ve Kültür Evi Müzesi Gezildi. Arabistanlı heyet gezi sırasında bol bol fotoğraf ve video çekti. Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’in makamında çay ikram edilen Riyadlı Hakimler, Özalp’e kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederek, Beypazarı’na hayran kaldıklarını belirttiler. Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’te kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ve her zaman beklediklerini ifade etti.

Heyettekiler son olarak Beypazarı Gümüşçüler çarşısından hediyelik telkari alışverişi yaparak Beypazarı’ndan ayrıldılar.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz