...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2005 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tüm Dünyadan 500 Fotoğrafçı Beypazarı’na Gelecek!

12 Temmuz 2014 Tarihinde Yayınlandı 471 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Tüm Dünyadan 500 Fotoğrafçı Beypazarı’na Gelecek!

500 FOTOGRAFCİ (Small)Dünyada “Fotoğrafın Olimpiyatı” olarak bilinen ve yüzlerce fotoğraf sanatçısı ve delegenin katıldığı Uluslararası Fotoğraf Şöleni ve 32’inci Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) Kongresi, Ankara’da düzenlenecek.

01-07 Eylül 2014 tarihleri arasında Ankara ve Kapadokya’da gerçekleştirilecek Uluslararası Fotoğraf Şöleni ve 32’inci Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu Kongresi kapsamında tüm dünyadan 500’e yakın fotoğraf sanatçısı Türkiye’ye gelecek. UNESCO’ya akredite olan ve 2004 yılından bu yana FIAP üyesi olarak tüm dünyada fotoğraf sanatı alanında ülkemizi temsil eden Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu, 2012 yılında Singapur’da düzenlenen fotoğraf şöleni ve kongresinde Türkiye’yi Hindistan, Güney Kore, Norveç gibi güçlü aday ülkeler arasında ön plana çıkardı ve yapılan oylama sonucu bir sonraki organizasyonun Türkiye’de yapılmasını sağladı.

NALLIHAN VE BEYPAZARI GEZİLECEK

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile düzenlenen organizasyon kapsamında Ankara’nın önemli tarihi, turistik, kültürel ve sosyal mekanları rehber eşliğinde gezilecek.  Dünyanın farklı ülkelerinden gelen fotoğraf sanatçıları, ikinci gün Nallıhan ve Beypazarı’nı gezecek ve bol bol fotoğraf çekerek Ankara’yı yakından tanıma fırsatı bulacak. Program kapsamında katılımcılar daha sonra Kapadokya çevresinin tarihi, kültürel ve turistik yerlerini fotoğraflayacak.

SERGİLER AÇILACAK

Etkinlikler kapsamında Dünyada “Fotoğrafın Olimpiyatı” olarak kabul edilen, Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen FIAP 2014 Siyah Beyaz Baskı Bienali ve FIAP tarihinin ödüllü en iyi fotoğraflarından oluşan “Best of the Best” sergileri açılacak. Organizasyona katılan fotoğraf sanatçılarının çekmiş olduğu fotoğraflarla da bir prestij albümü hazırlanacak.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz