...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türk ve Azeri Kadınlar Azerbaycan’da Biraraya Geldi

12 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 523 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»Türk ve Azeri Kadınlar Azerbaycan’da Biraraya Geldi

IMG_5466 (Small)Profesör Rüveyda Akbay’ın başkanlığını yaptığı Kadın Gençlik Platformu üyeleri, Ankaralı İş Kadınları ve Sivil Toplum Kuruluşlarında görevli kadınlar Azerbaycan’da Kadın Gençlik ve Çocuk Bakanı Profesör Hijran Huseyinova’nın konuğu oldular.

Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’in eşi Hamide Özalp’te davetliler arasındaydı. Türkiye Azerbaycan Büyükelçisi Faig Bagirova ve Eşi Lale Bagirova’nın organize ettiği Azerbaycan programında Kadın Gençlik ve Çocuk Bakanı Profesör Hijran Huseyinova Türk heyeti makamında kabul etti. Daha sonra yuvarlak masada Türk heyeti ve Azerbaycan’ın alanında başarılı iş ve siyaset kadınları kendilerini tanıtarak dostluk çerçevesinde iki ülke kadınlarının dayanışma ve işbirliği içinde iki ülke halkının yararına çalışma konusunda karar aldılar.

Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’in eşi Hamide Özalp ve beraberindekiler Azerbaycan’da tarihi ve turistik mekanları da gezme fırsatı buldular. Haydar Aliyev’in mezarına çiçek bırakan heyet daha sonra Türk Şehitliği’ni ziyaret etti. Daha önce Beypazarı’nda Milletvekili, Yazar ve Öğretim görevlilerinden oluşan grubu konuk eden Hamide Özalp, Azerbaycan’daki toplantıda karşılaştığı grubu  tekrar Beypazarı’na davet etti.

Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’in eşi Hamide Özalp “Azeri toplumunda gerek siyasette, gerek iş alanında ve ailenin bütünlüğünü sağlayan güçlü kadınlarla birlikte olmak beni çok etkiledi. Kadın Gençlik ve Çocuk Bakanı Profesör Hijran Huseyinova, Azerbaycan Türkiye Büyükelçisi Faig Bagirova, Eşi Lale Bagirova ve ilgililere teşekkür ediyorum” dedi.

azerbaycan beypazarı

azerbaycan beypazarı (2)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika