...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2005 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkçe Olimpiyatları İçin Gelen Öğrenciler Beypazarı’nda

06 Haziran 2013 Tarihinde Yayınlandı 581 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Eğitim»Türkçe Olimpiyatları İçin Gelen Öğrenciler Beypazarı’nda

Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (AKTİF-DER) katkıları ile Kazakistan, Mozambik, Tayland, Orta Afrika, Türkmenistan, Brezilya, Mısır, Tanzanya’dan gelen öğrenciler Beypazarı’nı gezdi.

turkce olimpiyatlari (1)İlk olarak Beypazarı İnözü Vadisi ve Beypazarı Maden Suyu işletmesini gezen öğrenciler daha sonra Beypazarı Belediyesi’ni ve Başkan Özalp’i makamında ziyaret ettiler. Yabancı öğrenciler Olimpiyatlarda hazırlandıkları şarkı ve şiirlerini seslendirdiler.

Beypazarı “Türkiye olarak dostlara ihtiyacımız var. Bu öğrencilerimiz ülkelerinde Başbakan, Milletvekili olacaklar. Kendilerine eğitim veren öğretmenleri unutmayacaklar. Bu öğrenciler ülkelerine gittiklerinde Türkiye’yi, Ankara’yı, Beypazarı’nı anlatacaklar. Türkçe Olimpiyatları bu yönüyle ülke tanıtımına da katkı sağlamaktadır. Bu gün bir Mozambikli, Brezilyalı öğrencinin bu şekilde akıcı Türkçe konuşup anlaması bizleri mutlu ediyor, gurur veriyor. Tebrik ediyorum” dedi.

AKTİF-DER Genel Sekreteri Ömer Yersiz ise Beypazarı’nda olmaktan duydukları mutluluğu ifade ederek, “Bu faaliyetler inşallah çok güzel dönüşleri olacak insanlık için. Bugün Togo’da büyükelçiliğimiz yok ama orada Allah’ın izni ile hem Türkçe konuşuluyor hem de Türk bayrağı dalgalanıyor. Bundan daha güzel bir tablo daha olabilir mi?” şeklinde konuştu.

Makamdan ayrılan öğrenciler daha sonra tarihi çarşıyı gezerek Beypazarı Taş Mektep’te Beypazarı Yöresel yemeklerini tattılar. Taş Mektep’e yemek için turlarla gelen vatandaşlar Türkçe Olimpiyatları için gelen yabancı öğrencilere yoğun ilgi gösterdiler. Vatandaşları kırmayan öğrenciler yine şarkı ve şiirlerini seslendirdi.

Son olarak Beypazarı İnözü Vadisi’ni gezerek çay İnözü’nün serin bağlarında çay içen öğrenciler, ilçemizden memnun ayrıldı.

turkce olimpiyatlari (4)

turkce olimpiyatlari (3)

turkce olimpiyatlari (2)

turkce olimpiyatlari (1)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz