...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1964 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

TÜRKİYE’NİN İLK ENGELSİZ MESLEK LİSESİ PROJESİ İMZALANDI

14 Mayıs 2013 Tarihinde Yayınlandı 430 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Eğitim»TÜRKİYE’NİN İLK ENGELSİZ MESLEK LİSESİ PROJESİ İMZALANDI

DSC_0700 (Small)Milli Eğitim Bakanlığı ve SERÇEV arasında Türkiye’nin ilk Engelsiz Meslek Lisesi projesi imzalandı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın katılımlarıyla gerçekleştirilen imza törenine Beypazarı’ndan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Temür ve Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’in eşi Hamide Özalp katıldılar.

Bakan Avcı, imza töreninde yaptığı konuşmada, okulda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bugün sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumlarının el ele vermesi halinde neleri başarabildiğini, engelleri nasıl bir bir aştığını çok güzel gösterdiniz” dedi.

Okuldaki öğrencilerin gözlerindeki ışıltının diğer okullara da yayılmasını isteyen Avcı, düzenlenen etkinliğin bu konuda “işaret fişeği” olması temennisinde bulundu. Beypazarı’nda engellilerin yaşam kalitesini artırma amaçlı çalışmaları ve faaliyetleri ile bilinen Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’in eşi Hamide Özalp konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bugün burada çok anlamlı ve önemli bir projenin temelleri atıldı. Ülkemizde işverenler genellikle engelli çalıştırma konusunda isteksiz davranıyorlar. Sebebi ise engellilerimizin genel ve mesleki eğitimlerinin yetersiz oluşu ve kalifiye olmamalarıdır. Bizlerde onları iş sahibi yapabilmek, kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamak için çaba harcıyoruz. Bu amaç doğrultusunda gerçekleştirilecek olan SERÇEV’in projesini destekliyor, düşüncelerinden dolayı tebrik ediyorum. Bu vesileyle 17 Mayıs Saat 11:00 de Doğan Gürbüztürk parkında gerçekleştireceğimiz Engelsiz Atölyemizin açılışına da tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Hamide Özalp program sonrası Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüşerek kendisini 20.Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Şenliklerine davet etti.

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika