...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2003 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

URUŞ’TA KAPAMA ŞÖLENİ

21 Mayıs 2016 Tarihinde Yayınlandı 13.793 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»URUŞ’TA KAPAMA ŞÖLENİ

urusta kapama soleni (Small)Beypazarı Uruş Mahallesi’nde geleneksel şükür duası sonrası Uruş’un meşhur kapaması misafirlerin beğenisine sunuldu.

Uruş Mahalle Muhtarlığı, Uruşlular Derneği ve  Camiler Yaptırma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlik vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Sabahın erken saatleri itibarı ile Uruş Mahallesi gençlerinin çalışmalarıyla yapılan hazırlıklar sonrası, Merkez Camii’nde şükür duası yapıldı.

Öğle namazının kılınması ve dualar sonrası odun ateşinde pişirilen 150 adet Uruş kapaması odun ateşinden alınarak, eski okul bahçesinde misafirlere ikram edildi. Uruş Mahalle Muhtarı Murat Uz ve Uruşlular Derneği Başkanı Şenol Şentürk ‘Uruş’un değerlerini korumak, yaşatmak ve tanıtmak adına mücadele veriyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz Şükür duamız ve kapama etkinliğimizi vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve destekleriyle, huzur ortamı içerisinde gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Uruşlu gençlerimize, uzaktan yakından gelerek aramızda olan tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.’ dediler.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz