...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2002 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

UYGUN KASKOYU SEÇİN, FAZLADAN ÖDEMEYİN

26 Şubat 2019 Tarihinde Yayınlandı 1.512 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»UYGUN KASKOYU SEÇİN, FAZLADAN ÖDEMEYİN

İsteğe bağlı olarak yaptırılan sigorta çeşitlerinden biri olan kasko sigortası, araç sahiplerinin, olası bir kaza durumundan minimum zararla çıkmasını sağlıyor.

Kasko sigortası, aracın, sigortalının iradesi dışında kaza geçirmesi, doğal afetlere maruz kalması, çalınması, yanması gibi durumlarda uğradığı hasarı karşılamak amacıyla yapılıyor. Bunlara ek olarak yol yardım hizmetleri ile de ön plana çıkan kasko sigortası, aracın yolda kalması durumunda çekici; araç tamirdeyken ise yedek araç sağlanması hizmetleri ile de dikkat çekiyor. Kaza durumunda karşı tarafın değil; sigortalı aracın hasarını teminat altına alan kasko sigortası, kaza ve hasar durumlarında sigortalıyı büyük maliyetlerden koruyor. Kasko sigortası, prim ödemesinin yapıldığı ilk günden itibaren başlıyor. Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden Generali’nin “Benim Kaskom” sigortası, araç sahibinin ihtiyaç duymadığı teminatlar için fazladan prim ödemesine gerek bırakmayan politikası ile dikkat de çekiyor.

Kasko Sigortası Kapsamı

Kasko sigortalarında genellikle bir temel koruma paketi ve ekstra önlem paketleri yer alıyor. Generali’nin “Benim Kaskom” sigortası; araç yanması, çalınması, çarpışma, çarpma ve cam kırılması gibi riskleri temel koruma paketi içerisine alıyor. Aynı zamanda 7/24 yol yardım hizmeti de sunuyor. “Hırsızlık ve Anahtar Paketi”, “Doğal Afet ve Terör Paketi”, “Mini Onarım ve İkame Araç Paketi”, “İhtiyari Mali Mesuliyet ve Kşisel Koruma Paketi” gibi hizmetler, ekstra önlem paketleri olarak sigortalıya sunuluyor. Aracın ve parçalarının çalınması, plakanın çalınması, kilit mekanizmasının değiştirilmesi ve araç içindeki kişisel eşyalara gelen zararların karşılanması, “Hırsızlık ve Anahtar Paketi” kapsamında bulunuyor. Deprem, sel, dolu ve fırtına gibi doğal afetler ve terör nedeniyle araçta meydana gelebilecek hasarları karşılamak için ise “Doğal Afet ve Terör Paketi” devreye giriyor. Araçta oluşabilecek ufak kaza ya da arızalar için ise “Mini Onarım ve İkame Araç Paketi” kullanılıyor. Bir diğer ekstra önlem paketi olan “İhtiyari Mali Mesuliyet ve Kişisel Koruma Paketi” ise kaza sonucu sürücü ve araçtaki diğer yolcuların yaşam kaybı ya da sakatlanmaları hâlinde tazminat ödemesi yapıyor. Ayrıca, yaşanabilecek hukuksal sorunlarda belirli dava masraflarının ödenmesi de bu paket kapsamında yer alıyor.

Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

Sunduğu esnek teminat paketleri ile sigortalıların beğenisini kazanan Generali’nin “Benim Kaskom” ürünü, kullanıcının ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda şekillenebilen hizmet sunuyor. Aracına kasko yaptırmak isteyenler, dilerlerse tam kapsamlı dilerlerse de ihtiyaç duydukları risklere karşı güvence sağlayan seçenekleri değerlendiriyor. Araç sahibinin ayırdığı bütçeye göre seçenekler sunan kasko sigortası yaptırmak için Generali İnternet sayfalarından fiyat alınabiliyor. Kasko hesaplama için aracın plaka gibi temel bilgilerinin sistem üzerinden girilmesi yeterli oluyor. Kasko sigortası için ayırdığınız bütçeyi de sisteme girerek Generali’nin fiyat tekliflerini görebilir ve size en uygun seçeneği ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :