...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

YENİ BEYPAZARI KAYMAKAMI CAN AKSOY

06 Kasım 2018 Tarihinde Yayınlandı 1.365 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»YENİ BEYPAZARI KAYMAKAMI CAN AKSOY

Eski Çanakkale Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Adıyaman Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, Beypazarı Kaymakamlığına geçici görevlendirme ile getirildi.

Can Aksoy

2013-2015 yılları arasında Yozgat’ta görev yapan, 2015-2017 yıllar arası Çanakkale Vali Yardımcılığı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevlerinde birçok başarılı çalışmalar altında imzası bulunan, 2017 Ağustos ayında Adıyaman Gölbaşı ilçesi Kaymakamı olarak atanan Aksoy, Beypazarı Kaymakamlığı’na geçici görevlendirme ile getirildi.

Can Aksoy Kimdir?

1983 yılında Ankara İli Altındağ İlçesi doğumlu olan Can AKSOY, aslen Kırşehir İli Mucur İlçesi Karacalı Köyü’ndendir. İlk ve orta öğrenimini Ankara Keçiören’ de tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ nde devam etmiş ve 2005 yılında mezun olmuştur.

Üniversite yıllarında isteğe bağlı olarak, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetim Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde (YAYEM) (2002) ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü’nde (2003) stajlar yapmıştır.

2006 yılında Kırşehir Kaymakam adayı olarak başladığı Mülki İdare Amirliği meslek hayatında, Giresun İlinde Mülkiye Müfettişi Sayın Bahadır KARAKAYA refakatinde Teftiş Stajı, Ankara Polatlı’da Polatlı Kaymakamı Sayın Hüseyin EKER refakatinde Refakat Stajı, Kırşehir İli’nde Kırşehir Valisi Sayın Lütfullah BİLGİN refakatinde Vilayet Stajlarını tamamlamış, Çankırı İli Korgun İlçesi’nde vekil kaymakam olarak görev yapmıştır.

2007 yılında, bir yıl süre ile yabancı dil eğitimi ve mesleki eğitim programlarına katılmak amacıyla İngiltere’ye Leicester Üniversitesi’ne gönderilmiştir. Yurtdışı eğitimi sonrasında TODAİE’de 40. Dönem Kamu Diplomasisi kursunu tamamlamıştır. Eğitim dönemi içerisinde hazırladığı “Yerel Yönetimlerin Çevre Sorunlarına İlişkin Görevlerinden Atık Yönetimi ve Stratejisi Bağlamında Türkiye ve İngiltere Karşılaştırması” adlı çalışmasını Kaymakamlık Tezi olarak T.C. İçişleri Bakanlığına sunmuştur. Kaymakam Adaylığı eğitimi sürecinin sonunda İçişleri Bakanlığı 93. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile bitirmiştir. 2009-2011 yılları arasında Sivas İli Ulaş İlçesi Kaymakamı 2011-2013 yılları arasında Kars İli Arpaçay İlçesi Kaymakamı olarak görev yapmıştır. 2013-2015 yılları arası Yozgat Vali Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Aksoy Mayıs 2015 tarihinde Çanakkale İli Vali Yardımcısı ve Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevlerini yapmış, 2017 Ağustos ayında Adıyaman Gölbaşı Kaymakamı olarak atanmıştır. A.Ü. Adalet MYO’dan da 2012 yılında mezun olan Aksoy, halen işletme yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Evli ve iki evlat sahibi olan Aksoy, Kamu Yönetimi Reformu ve Yeniden Yapılanma ile Türk İdare Tarihi konularında çalışmalarını sürdürmekte olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz