...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1967 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

YETİŞKİN AĞAÇLAR KESİLİP BETON BİNALAR DİKİLECEKTİ

18 Aralık 2018 Tarihinde Yayınlandı 1.994 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»YETİŞKİN AĞAÇLAR KESİLİP BETON BİNALAR DİKİLECEKTİ

Beypazarı Ayvaşık Mahallesi’ndeki 6.57 hektarlık alandaki imar planı değişikliği Meclis’te reddedildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülen Beypazarı’nda kamu kullanımındaki 6.57 hektarlık arazinin konut, konut+ticaret alanı olarak kullanımını öneren imar planı değişikliği ‘yeşil dokunun yok edileceği’ nedeniyle reddedildi.

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre, Meclis aralık ayı toplantısında, Beypazarı Belediyesi’nin Beypazarı Ayvaşık Mahallesi’nde Orman Genel Müdürlüğü ve Maliye Hazinesi mülkiyetindeki 6.57 hektarlık alana ilişkin 1/1000 ve 1/5000’lik imar planı değişikliği teklifi karara bağlandı. Teklifte, Orman İşletme Binası kullanımında kalan 0.50 emsalli alan 1.20 emsal ile gelişme konut alanı ve ticaret+konut alanı olarak yer aldı. İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda teklif uygun görülmeyerek ‘ret’ kararı verildi.

Uydu fotoğraflarında alanın büyük bir kısmının ağaçlandırıldığı belirtilen İmar Komisyonu Raporu’nda ‘Ağaçların yetişkin olduğu, planın bu şekliyle onayı halinde yeşil dokunun yok edileceği, yüksek inşaat yoğunluğu ve ilave nüfus getireceği, gelecek nüfus ihtiyacını karşılayacak sosyal, teknik altyapı alanlarının ayrılmadığına dikkat edildi.

Plan değişikliğinin uygun olmayacağının ifade edildiği raporda, mevcut plandaki yapılaşma koşullarının korunarak tamamının Resmi Kurum Alanı olarak değiştirilmesi, gerekli plan notu değişikliği ile mevcut ağaç dokusunu koruyacak şekilde karara bağlanmasının uygun olacağı’ kararlaştırıldı. Meclis, plan değişikliğini oy birliğiyle reddetti.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika